Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürürlükte Hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının kontrolü yönetmeliği

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  HAFRİYAT TOPRAĞI, İNŞAAT VE YIKINTI ATIKLARININ
  KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ

  Resmi Gazete Tarihi: 18.03.2004 Resmi Gazete Sayısı: 25406

  Amaç

  Bu Yönetmeliğin amacı; hafriyat toprağı ile inşaat ve yıkıntı atıklarının çevreye zarar vermeyecek şekilde öncelikle kaynakta azaltılması, toplanması, geçici biriktirilmesi, taşınması, geri kazanılması, değerlendirilmesi ve bertaraf edilmesine ilişkin teknik ve idari hususlar ile uyulması gereken genel kuralları düzenlemektir.

  Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi
   
Hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının kontrolü yönetmeliği konusuna benzer içeriklerimiz
 1. ambalaj atıklarının kontrolü yönetmeliği

  arkadaşlar mücavir alan sınırları içerisindeki bir sanayikuruluşu yada fabrika atıklarını belediye ile sözleşmeli olan tesise bedelsiz olarak mı vermesi gerekiyo,yoksa herhangi bir lisanslı tesise de verebilirmi.ayrıca bedel talep edebilirmi.yönetmeliği okudum ama verirmi veremezmi çelişki içinde kaldım.mücavir alan sınırları içindeki ama.yardımlarınız için şimdiden teskkurler..
 2. Ambalaj atıklarının kontrolü yönetmeliği hk.

  Arkadaşlar merhabalar öncelikle; Ambalaj atıklarının kontrolü yönetmeliğinin 24. maddesinde şöyle bir hüküm mevcut: "(7) Ambalaj atıkları yönetim planı kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların maliyetini, sözleşme yapılan piyasaya sürenler ve/veya yetkilendirilmiş kuruluş, sözleşme yapılmaması halinde belediye karşılar." Şimdi burada kastedilen ambalaj atığı yönetiminden...
 3. Hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntı atıkları yönetmelik taslağı

  Ekteki taslak yönetmeliğin akibeti ile ilgili bilgisi olan var mı? şubat 2011 de yayınlanmıştı.
 4. Hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntı atıkları

  Merhaba Arkadaşlar, Hafriyat atıkları ve inşaat yıkıntı atıklarının geri kazanılması ile ilgili izni kimin verdiği belirsizliğini koruyor, İstanbul da durum muallak bu konuda bilgisi olan veya bu izni veya lisansı alan arkadaşlar varsa konu hakkında biraz bilgi verebilir mi ? Ayrıca Hayırlı kandiller, şimdiden teşekkürler.