Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi seçmeli dersleri seçmeliyim?

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında Özcan Akın tarafından paylaşıldı.

1. Özcan Akın

Özcan Akın CMNet Üyesi

Ben istanbul üniversitesi yeni 3.sınıf öğrensiyim.Bu dönem seçmem gereken dersler hakkında görüşlerinizi bildirseniz sevinirim. 6 dersten 2 tanesini seçeceğim. Şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

1-Numerik Analiz ve Programlama
    2-Reaksiyon Kinematiği ve Termodinamik
    3-Gürültü Kirlenmesi ve Kontrolü
    4-Toprak Kirlenmesi
    5-Doğa ve Biyolojik Çeşitlilik
    6-Endüstriyel Mikrobiyoloji

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

dersin hocasının kalitesine göre değişir ama bence önem sırasına göre:
    2-6-3/4-1-5

3. Yağmur Cengiz

Yağmur Cengiz CMNet Üyesi

4. ufuk1903

ufuk1903 CMNet Üyesi

5. Özcan Akın

Özcan Akın CMNet Üyesi

Dip not Reaksiyon kinematiği ve termodinamik dersinin hocası kimya mühendisliği bölümünden geliyor..

6. Berkan Tunçludemir

Berkan Tunçludemir CMNet Üyesi

2-6 kesin ama ilgine ve hocalara göre 2-4 / 4-6 / 4-5 / 2-3 gibi kombinasyonlar yapılabilir bence.

7. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

1-6 yada 2-6'yı öneririm. gürültü ile ilgili sertifika programları var onlar daha uygun olur seçmeli dersten ziyade, toprak kirliliğini de kendinde halledebilirsin yada boş zamanlarında o derse girersin.

8. Murat_Erdoğan

Murat_Erdoğan CMNet Üyesi

3-6 tercih ederdim. Google amca varken 4 ve 5'i direk eliyorum zaten.

9. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

daha iyi, hiç olmassa ders daha yoğun ve faydalı geçecektir.

10. Alptekin Taşdelen

Alptekin Taşdelen CMNet Üyesi

yüksek lisans düşünmüyorsan eğer! yerinde olsam dersi hocasına göre seçerdim (kolay ve yüksek notla geçebileceğin bir ders ). üniversitenizde eğitim nasıl bilemem ama gördüğüm kadarıyla derslerin hepsi sınıfta geçecek türden. şunu kesinlikle unutmayın üniversiteniz ne kadar iyi olursa olsun teorik bilgiden öteye geçebileceğiniz yer staj yeriniz ve iş yeriniz olacaktır. onun için her şeyi öğrenmeye değil okulu bitirmeye çalışın zaten işe başlayınca okulda okuduğunuzdan çok daha fazlasını okuyacaksınız.

Yusuf Dulda bunu beğendi.
  11. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

şöyle bir durum var, fikrin olmadığı konuda zikrin de olmaz.

12. mltmkdyfc

mltmkdyfc CMNet Üyesi

Meraba 2.sınıf öğrencisiyim hangisi benim için daha faydalı olur?
    çevre toksikolojisi
    toprak ve yeraltı suyu kirliliği
    çevre mühendisliğinde analiz yöntemleri

13. Yusuf Dulda

Yusuf Dulda CMNet Üyesi

Seçmeli dersleri tamamen ilgi alanına göre almalısın. Eski İÜ öğrencisi olarak ben 5 ve 6 yı almıştım. Çok da keyifliydi.. Özellikle 5.....

14. cevreci_gokhan

cevreci_gokhan CMNet Üyesi

çevre mühendisliğinde analiz yöntemleri

15. mltmkdyfc

mltmkdyfc CMNet Üyesi

teşekkür ederim

16. ecem uysal

ecem uysal CMNet Üyesi

2. sınıf öğrenciyim Deprem Bilgisi, Mühendislik Etiği, Su Tutma Yapıları derslerinden hangisini seçmeliyim?

17. anakinskywalker

anakinskywalker CMNet Üyesi

BEn olsam su tutma yapılarını alırdım

18. Hande Öztürk

Hande Öztürk CMNet Üyesi

Su tutma yapıları en mantıklısı gibi görünüyor :)

19. kimyager90

kimyager90 CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar bende sizlerden fikir alayım. 4 dersten 2 seçmeli seçeceğim. bunlar;
    1.dönem

çevre sağlığı
    anaerobik arıtma
    ileri arıtma teknikleri
    atık suların yeniden kullanımı

2.dönem ise şunlar;
    çevre müh.kont.ve otomasyon
    çevresel modelleme
    doğal arıtma
    tehlikeli atıkların yönetimi

şimdiden teşekkürler....

20. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

1. dönem için ileri arıtma teknikleri veya atıksuların yeniden kullanımı, 2. dönem için doğal arıtma almanı önerebilirim.

Hangi seçmeli dersleri seçmeliyim? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. hangi ek-1 ek-2 ?

arkadaşlar siz genel olarak çevre izin lisanstaki ekleri mi yoksa çevre denetimi yönetmeliğindeki ekleri mi baz alıyorsunuz? birbirlerine yakınlar ama arada farklar da var...
  2. açıköğretimde hangi bölümü seçmeliyim?

merhabalar bölümümde 2.senemdeyim, açıköğretimden de faydalanmak istiyorum. fakat şu üç bölüm hakkında yorum ve bilgi almak istiyorum faydalarına ben karar veremedim :) 1.çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri 2.işletme 3.yerel yönetimler(önlisans) yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  3. Hangi işi seçmeliyim?

Merhaba arkadaşlar, Ben yeni mezun bir çevre mühendisiyim ve iş arıyorum.Uzun süredir işsiz kaldım ve bir anda farklı 2 firmadan elime iş olanağı geçti.Bir tanesi çevre laboratuarında iş güvenliği, gürültü vs. konularında raporlama yapmak, diğeri ise bir arıtma firmasında teklif,proje alanında çalışmak.Kafam çok karışık çünkü raporlama yapmak ne demek bilmiyorum.İleride bana ne gibi...
  4. Hangi yemeksiniz?

[COLOR=#2b3155][FONT=Verdana]>Ocak 1 - 9 ~ Musakka >Ocak 10 - 24 ~ Kuru Ustu Pilav >Ocak 25 - 31 ~ Imam Bayildi >subat 1 - 5 ~ Kokareç >$ubat 6 - 14 ~ Iskembe >$ubat 5 - 21 ~ Köfte >$ubat 22 - 28 ~ Tantuni >Mart 1 - 12 ~ Susi >Mart 13 - 15 ~ Imam Bayildi >Mart 16 - 23 ~ Kuru Ustu Pilav >Mart 24 - 31 ~ Kokareç >Nisan 1 - 3 ~ Imam Bayildi >Nisan 4 - 14 ~...
  5. Hangi analiz?

Arkadaşlar bir suya boya ve vernik karışıyormu karışmıyormu öğrenmek için hangi parametrelere baktırmalıyım hangi analizi yaptırmalıyım ?