• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hangi seçmeli dersleri seçmeliyim?

Özcan Akın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Burçed Mühendislik Hizmetleri
Ben istanbul üniversitesi yeni 3.sınıf öğrensiyim.Bu dönem seçmem gereken dersler hakkında görüşlerinizi bildirseniz sevinirim. 6 dersten 2 tanesini seçeceğim. Şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

1-Numerik Analiz ve Programlama
2-Reaksiyon Kinematiği ve Termodinamik
3-Gürültü Kirlenmesi ve Kontrolü
4-Toprak Kirlenmesi
5-Doğa ve Biyolojik Çeşitlilik
6-Endüstriyel Mikrobiyoloji

@kimyager90
çok güzel bir konuya değindin. Hakkıyla yapmazsam veya yapmazsak bu meslekte yerimiz yok. 1-) şükür,2-) helaliyle ve insan sağlığını göze alarak iş yapmak. Benim felsefem dürüst,ahlak ve çalışkan olmaktır.

@Olgaç Sürmelihindi
elbette çok güzel bu felsefenizden hiç şaşmayın. aslında şu bir gerçek ki dürüst olmak bi çok yerde insanı sıkıntıya sokuyor. bize düşen ne kadar sıkıntı olursa olsun dürüstlükten vazgeçmeyelim. bunun karşılığı muhakkak gelecektir.

@kimyager90
dürüst insan her yerde çalışamaz. ama iyi yere gelir. Allah kimseyi şaşırmasın. ama şu da var. Bazı doğrular her yerde söylenmez. Yani söylenmesi gerekenler vardır söylenmemesi gerekenler vardır. Lafım yanlış anlaşılmasın.

@Olgaç Sürmelihindi
sizi çok iyi anlıyorum elbette öyle bizler o olgunluğa eriştik tecrübe kazandıkça daha da erişeceğiz. sizi de böyle bilinçli görmek beni çok mutlu etti

@kimyager90
tecrübe herkes için geçerlidir ve hatalar yenilen kazıklar ( çok çok özür dileyerek söylüyorum),yanlışlar insanı doğruya bulmaya iter ve doğruyu buldukça tecrübe kazanırız. Düşüncelerin için çok teşekkür ederim ve işinde en büyük usta bir zamanlar çok yanlış yapan kişidir. Tecrübe işi öğrendikçe hatalardan ders çıkararak kazanacağız ve bana göre tecrübe= yaptığın yanlışlar+yanlışlardan çıkarılan dersler+tanımadığınız insanlar-size kötülüğü dokunan kişiler.

arkadaşlar bnm de seçmem için yardımcı olurmusunuz hangi dersi almama daha çok ihtiyacım olabilir?

A) 1.Arıtma çamurlarının kontrolü
2.Atıksuların yeniden kullanılması
3.Biyolojik nütrient giderimi

B) 1.Proje ve risk yönetimi
2.İşçi sağlığı ve güvenliği

her iki kategori içerisinden ayrı ayrı bir ders önerirseniz sevinirim

biyolojik nutrient ve proje yönetimi al bence. iş sağlığı seçmeli olarak ezber sadece. Projede en azından proje oluşturur sunum yapar kendini iyi geliştirirsin.

derslerin içeriğini bilmesem de bahsi geçen çoğu dersin ismini daha yeni duyuyorum Cumhutiyet Üniversitesin de okuyorum 4. sınıf öğrencisi oldum bu kadar farklılık oluyomuymuş şaşırdım