Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hangi sektör ne kadar günde ne kadar su kullanıyor?

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında İsrafil Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. İsrafil Yılmaz

İsrafil Yılmaz CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar okuldaki bir proje ödevimiz için gebze ilçesindeki fabrkilar günde yaklaşık olarak nekadar su kullanıyor?elinde bununla ilgili bilgi belge ve isatik olan varsa paylaşırsa çok sevinirim

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Bunu bu şekilde bulmanız zor olacaktır.
    Bunu bulmak için önerim şu yönde olacaktır size.

1. Gebzede faaliyet gösteren firmaları gezerek su tüketimlerini öğrenebilirsiniz. (Tabi verirlerse)
    2. ISU (izmit su işleri) ne gidip gebze bölgesindeki sanayi tesislerine toplamda ne kadar su verildiğini öğrenebilirsiniz.

2. daha pratik ve akılcıl bir yöntem gibi duruyor. Başarılar dilerim.

3. İsrafil Yılmaz

İsrafil Yılmaz CMNet Üyesi

fatih bey buldum yüzde 60 ını falan ama kalanını bulamıyorum.dediğiniz gibi gidip gezsem vermezler hatta kapıdan bile almadıkları oluyor.

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Herhangi bir sanayi sitesinin yüzölçümüne ya da başka bir özelliğine göre ortalama günde su sarfiyatlarını ne yazabiliriz ?

5. pre_conception

pre_conception CMNet Üyesi

ben de çiğit, ayçiçek, soya, kanola gibi bitkisel yağ elde eden endüstrilerde bu hammaddeler işlenirken ne kadar su harcanıyor ve atıksu çıkıyor onu arıyorum. Bulursam yazarım buraya belki işinize de yarar. Siz bulursanız da bana haber verin. :)

6. Arzu Çelik

Arzu Çelik CMNet Üyesi

Proseste 10 ton yağ üretimi için yaklaşık 8 ton suya
    ihtiyaç vardır. Kullanılacak suyun tamamı atıksuya dönüşecektir. Tesisin günlük rafine yağ
    üretim kapasitesi 60 ton/gün’dür. Buna göre günde yaklaşık 48 ton atıksu oluşması
    beklenmektedir. Nötralizasyon aşamasında, günde yaklaşık 18 ton, deodorizasyon işleminde
    ise günde yaklaşık 30 ton atıksu oluşacaktır.

umarım işinize yarar...

meltemkuvvet bunu beğendi.
hangi sektör ne kadar günde ne kadar su kullanıyor? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ÇMO Çalışmalarına ne kadar katılıyorsunuz?

Sevgili arkadaşlar, ÇMO - Üye ilişkisi hepinizin malumu üzerine çokta iyi değil. Merak ettiğim ise üyelerimiz oda aktivitesi için neler yapıyor aktivitelere ne kadar katılım gösteriyor. Hem anketimize destek olur hemde yorumlarınızla sorunun kaynağına ve çözüm yoluna yönelik ipuçları verirseniz çok memnun olurum.
  2. Bir bölüme bu kadar yüklenilmez.

üniversitelerin balıkçılık teknolojisi mühendisliği, endüstri mühendisliği, fizik mühendisliği, gıda mühendisliği, hidrojeoloji mühendisliği, inşaat mühendisliği, jeoloji mühendisliği, jeofizik mühendisliği, kimya mühendisliği, makine mühendisliği, metalurji ve malzeme mühendisliği, maden mühendisliği, orman mühendisliği, orman endüstri mühendisliği, su ürünleri mühendisliği, tekstil...
  3. Her yıl kıbrıs kadar kaybımız var

TEMA Vakfı Genel Müdürü Serdar Sarıgül, "Her yıl neredeyse Kıbrıs Adası büyüklüğüne toprağı kaybediyoruz" dedi. BALIKESİR - Zafer Akpınar TEMA Vakfı Genel Müdürü Serdar Sarıgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çölleşmede en riskli bölgenin Akdeniz Bölgesi olarak gösterildiğini belirterek, "30 yılın içinde önce susuzlukla karşı karşıya gelecek, kurak topraklardan sonra çok...
  4. Sitemizde ne kadar vakit geçiriyorsunuz?

Sayın üyeler, Sitemiz çalışmalarında kullanılmak üzere küçük bir anket yapmak istedik. Sitemizde günde ne kadar vakit geçiriyorsunuz?
  5. Mühendislik ünvanı bu kadar kolay kazanılmıyor...

--------------------LÜTFEN OKUYUN ARKADAŞLAR---------------- Arkadaşlar yakın bi zaman önce teknik öğretmenlere 1 yıllık bir eğitimin ardından Mühendislik ünvanı verilmesi kararı alındı.Oysa o ünvanları hak eden asıl kişiler mühendislerdir.Şu an mühendis olmasına rağmen kamuda çalışıp ünvanını alamamış bir çok arkadaşımız var ve maalesef kurumlardaki bazı keyfi uygulamalardan dolayı bu...