Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi tür kurt ve hangi sebepten dolayı ortaya çıkar

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Mustafa Bolat tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Bolat

Mustafa Bolat CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar atık sıvı gübre topla havuzumuzda ekteki resimde görüleceği üzere kurtlar vardır. Bu kurtlar hangi türdendir? asıl önemli olan bu kurtlar hangi sebepten ötürü oluşmaktadır ve bu oluşumun sisteme herhangi bir zararı ya da faydası varmıdır? Bu havuza yaklaşık olarak 4 aydan beri hergün 150 ton sıvı gübre verilmektedir.
    Zararı varsa nasıl bir yöntem ile kurtulabiliriz?Gübrenin metan değerinde herhangi bir eksi yönde kaymaya neden olur mu bu kurtlar?

Ekli Dosyalar:

2. Batuhan Aşcı

Batuhan Aşcı CMNet Üyesi

Bu kurtlar biraz daha büyürse orada birilerini yiyebilir. :p:p:):) Allah kolaylık versin umarım sorunu çözebilirsin.:(:(

3. Mustafa Bolat

Şuan pek arastiramadim başka işleri yapmaktan eğer bir bilginiz varsa her türlü bilgi severek incelerim ingilizce filan fark etmez ,

4. Gözde Karaoğlan

Gözde Karaoğlan CMNet Üyesi

Bu kurtların neden olduğunu bulabildiniz mi acaba ??

5. tamer altınkaya

tamer altınkaya CMNet Üyesi

biyolojik açıdan bakıldığında gübre iyi bir besin kaynağı olduğu için herhangi bi böcek larvası olabilir. ortamın izolasyonu çok sıkı yapılmamışsa birçok tür gelebilir. küçükken köylerde tezekleri eşeleyince içinden onlarca böcek çıkardı. ona benzer mantık kurmak lazım. ama aklıma en çok sinek larvaları geliyor.

6. Meltem OSMANOĞLU

Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

wow çok enteresanıma gitti :hhhhhh:

7. Mustafa Bolat

sorduğumda bunun hep olduğunu söylediler, mevsimsel olarak olduğunu ve ineklerin ağızlarında bulaştığını söylediler, kurt diye geçiyormuş ​

8. TecnoB

TecnoB CMNet Üyesi

Aynı Sorunla işletmesini aldığımız Birkaç Tesiste vardı ve Sorunu Kaynağını Bulup Çözmüştüm. Ama Bir Çok Sebepten Oluşabiliyor- Kağıt ve Deri Sektöründe Sık Rastlanır Artı Olarakta Uzun Süre Beklemiş Gübrelerin Su kenarlarına atılmasından Dolayı Oluşabiliyor...

AAT deki Proses Hakkında Bilgi verebilirseniz Yardımcı olabilirim..

Hangi tür kurt ve hangi sebepten dolayı ortaya çıkar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Amonyum bi florürden amonyak ne zaman ve hangi şartlarda açığa çıkar?

Eloksal Bölümünde asit matlaştırma banyomuz var. Kullanılan kimyasalların içeriğinde amonyum bi florür bulunuyor, banyoda ph yükseldiğinde amonyak açığa çıkıyor. Arıtmamızda asit ve bazı karıştırarak tuz oluşturuluyor. Banyolardan gelen asit ve durulama karıştırılarak ph 3'e ayarlanıyor.Arıtmadada bazı dönemlerde yoğun amonyak kokusu hissediliyor, bu dönemlerdede ph 3'e düşmüyor. Acaba bu...
  2. hangi ek-1 ek-2 ?

arkadaşlar siz genel olarak çevre izin lisanstaki ekleri mi yoksa çevre denetimi yönetmeliğindeki ekleri mi baz alıyorsunuz? birbirlerine yakınlar ama arada farklar da var...
  3. Hangi işi seçmeliyim?

Merhaba arkadaşlar, Ben yeni mezun bir çevre mühendisiyim ve iş arıyorum.Uzun süredir işsiz kaldım ve bir anda farklı 2 firmadan elime iş olanağı geçti.Bir tanesi çevre laboratuarında iş güvenliği, gürültü vs. konularında raporlama yapmak, diğeri ise bir arıtma firmasında teklif,proje alanında çalışmak.Kafam çok karışık çünkü raporlama yapmak ne demek bilmiyorum.İleride bana ne gibi...
  4. Hangi yemeksiniz?

[COLOR=#2b3155][FONT=Verdana]>Ocak 1 - 9 ~ Musakka >Ocak 10 - 24 ~ Kuru Ustu Pilav >Ocak 25 - 31 ~ Imam Bayildi >subat 1 - 5 ~ Kokareç >$ubat 6 - 14 ~ Iskembe >$ubat 5 - 21 ~ Köfte >$ubat 22 - 28 ~ Tantuni >Mart 1 - 12 ~ Susi >Mart 13 - 15 ~ Imam Bayildi >Mart 16 - 23 ~ Kuru Ustu Pilav >Mart 24 - 31 ~ Kokareç >Nisan 1 - 3 ~ Imam Bayildi >Nisan 4 - 14 ~...
  5. Hangi analiz?

Arkadaşlar bir suya boya ve vernik karışıyormu karışmıyormu öğrenmek için hangi parametrelere baktırmalıyım hangi analizi yaptırmalıyım ?