Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hastahane için tehlikeli atık sahası onayı belgesi

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Mehmet Emin Çelik tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Emin Çelik

Mehmet Emin Çelik CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar. ddanışmanlığını yaptığımız bir hastaneden tehlikeli atık sahasının onay belgesini istemişler. Bu belgeyi nerden nasıl alabiliriz. :(

2. Gülce Somaklar

Gülce Somaklar CMNet Üyesi

Tehlikeli atık sahası onay belgesi denilen tehlikeli atık geçici depolama iznidir bence.

Tehlikeli Atık Geçici Depolama İzni

Tehlikeli atık üreticileri ürettikleri atıkları, fabrika sınırları içerisinde Yönetmeliğe uygun şekilde, toprak zemine sızdırmazlığın sağlandığı beton bir tehlikeli atık sahası oluşturmak durumundadır. Saha dışarıdan gelebilecek etkilere karşı korunaklı hale getirilmeli, Herhangi bir yangın vb. tehlikeye anında müdahale için gerekli önlemler alınmalı, Sıvı atıkların dökülme ve sızması durumunda meydana gelecek kirliliğin kontrol altına alınabilmesi sağlanmalıdır.
    • Aylık 1000 kg ‘a kadar atık üreten üretici atık miktarı 6000 kg ‘ı geçmemek kaydı ile atıklarını yönetmeliğe uygun olarak oluşturduğu sahada Valilikten izin almaksızın 180 gün geçici olarak depolayabilir. Bu duruda, sahadan sorumlu bir kişi tayin edilmeli ve bu kişinin adı, iletişim bilgileri Valiliğe bildirilmelidir.
    • Aylık 1000 kg ‘ın üzerindekiatık üretiminde Çevre İl Müdürlüğü'nden geçici depolama izni alınması zorunludur.
    Tehlikeli Atık Geçici Depolama İzni İçin İstenen Bilgi ve Belgeler:
    • İşletmeye ait ÇED görüşü
    • Yapı Kullanım İzni
    • Tesis Yerleşim Planı ( Tehlikeli Atık Geçici Depolama alanı plan üzerinde belirtilecektir.)

Hastahane için tehlikeli atık sahası onayı belgesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikeli atık(özel atık) ara depolama sahası

Merhaba Öncelikle nereye yazacağımı bilemediğim için yeni konu açtığım için özür dileyerek başlamak istiyorum. Tehlikeli atık ara depolama tesisi tasarımı hakkında çok az veya hiç bilgi bulamadığımı belirtmeliyim. Bu konuda nereye bakmalıyım ve elinizde bu konuya ait döküman mevcut ise paylaşırsanız sevinirim.
  2. tehlikeli atık geçici depolama alanı belgesi

Bu belgeyi almak için çevre orman'a bir dilekçe yazmak istiyorum. Kendim bir dilekçe hazırladım fakat bunu bir prosedürü varmıdır yada örnek dilekçesi diyeyim varsa paylaşırsanız sevinirim teşekkürler.
  3. Katı atık deponi sahası projesine ihtiyacım var doğu anadolu bölgesi için yardım lütfen

Ağrı kars ve erzincan illeri için oluşturağım bir katı atık deponi sahası projesine ihtiyacım var acaba taşıma ile üçü için bir saha oluşturmak yeterli olurmu yoksa ayrı ayrı sahamı oluşturmak gerekir?? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
  4. Tehlikeli Atık Sahası Standartları

TEHLİKELİ ATIK SAHASI yapımı aşamasında olan bir fabrikam için standart aranmaktadır. saha yapımı için standart ve şartname aranmaktadır. elinde olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
  5. Katı atık depolama sahası için yapı kullanım izni

Arkadaşlar Düzenli Depolama sahasında bulunan binalarımız için ruhsatları yapı kullanım izinlerine çevireceğiz; yalnız LOT için alınan ruhsatında Yapı Kullanım İznine çevrilmesi gerekiyor mu ? Bilgisi olan paylaşsın lütfen :confused: