Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hastane atıkları

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında klcnln tarafından paylaşıldı.

1. klcnln

klcnln CMNet Üyesi

Merhaba,
    Hastanede ilaç sulandırmak amacıyla kullanılan ampuller bulunmaktadır. Bunları hangi grupta sınıflandırmak doğru olur? Bu ampuller hiç kullanılmamış ve kullanım süresi geçmemiştir. Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

2. Nihal Ş. Aksoy

Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

Hastanelerin ameliyathanelerinde bulunan havalandırma cihazının filtrelerini tıbbi atık mı yoksa tehlikeli atık mı olarak değerlendirmeliyiz?

3. Hurricane

Hurricane CMNet Üyesi

Hepa filtreler; atık yönetiminde Belgin Hanımla konuşmuştum tıbbi atık demişti kimyasal bir sürece maruz kalmadığından dolayı. Sterilizasyonda kullanılan gaz maskeleri etilen oksit kartuşları kimyasal filtreler tehlikeli atık, filtre demişken yağ filtreleri de tehlikeli.

gülay bunu beğendi.
  4. Uğur Can

Uğur Can CMNet Üyesi

Tehlikeli atık olarak değerlendiriliyor Nihal hnm. sonuçta ortam havasını temizliyor ama hasta ile temas söz konusu olmadığı için tehlikeli olarak değerlendiriyoruz biz.

5. SenayKS

SenayKS CMNet Üyesi

Hepa filltreler enfeksiyöz atık sınıfındadır, yönetmelikte enfeksiyöz atık tanımına bakabilirsiniz. Tıbbi atık olarak değerlendirilmelidir.

Ali Can Dalgıç bunu beğendi.
  6. Ali Can Dalgıç

Ali Can Dalgıç CMNet Üyesi

Tıbbi atık da tehlikelidir ancak ortamda bulunan mikrobiyal durumdan dolayı enfeksiyöz atık olarak değerlendirilmektedir. Şanay hanıma katılıyorum ve ben danışmanlık yaptğım firmalarda oyle değerlendirdim

7. Nihal Ş. Aksoy

Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

Teşekkürler görüşleriniz için.