Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hastane atıkları

Konu, 'ARŞİV' kısmında klcnln tarafından paylaşıldı.

 1. klcnln

  klcnln CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Hastanede ilaç sulandırmak amacıyla kullanılan ampuller bulunmaktadır. Bunları hangi grupta sınıflandırmak doğru olur? Bu ampuller hiç kullanılmamış ve kullanım süresi geçmemiştir. Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.
   
 2. Nihal Ş. Aksoy

  Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

  Hastanelerin ameliyathanelerinde bulunan havalandırma cihazının filtrelerini tıbbi atık mı yoksa tehlikeli atık mı olarak değerlendirmeliyiz?
   
 3. Hurricane

  Hurricane CMNet Üyesi

  Hepa filtreler; atık yönetiminde Belgin Hanımla konuşmuştum tıbbi atık demişti kimyasal bir sürece maruz kalmadığından dolayı. Sterilizasyonda kullanılan gaz maskeleri etilen oksit kartuşları kimyasal filtreler tehlikeli atık, filtre demişken yağ filtreleri de tehlikeli.
   
  gülay bunu beğendi.
 4. Uğur Can

  Uğur Can CMNet Üyesi

  Tehlikeli atık olarak değerlendiriliyor Nihal hnm. sonuçta ortam havasını temizliyor ama hasta ile temas söz konusu olmadığı için tehlikeli olarak değerlendiriyoruz biz.
   
 5. SenayKS

  SenayKS CMNet Üyesi

  Hepa filltreler enfeksiyöz atık sınıfındadır, yönetmelikte enfeksiyöz atık tanımına bakabilirsiniz. Tıbbi atık olarak değerlendirilmelidir.
   
  Ali Can Dalgıç bunu beğendi.
 6. Ali Can Dalgıç

  Ali Can Dalgıç CMNet Üyesi

  Tıbbi atık da tehlikelidir ancak ortamda bulunan mikrobiyal durumdan dolayı enfeksiyöz atık olarak değerlendirilmektedir. Şanay hanıma katılıyorum ve ben danışmanlık yaptğım firmalarda oyle değerlendirdim
   
 7. Nihal Ş. Aksoy

  Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

  Teşekkürler görüşleriniz için.