Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hastanede çevre mühendisi ne işlerle ilgilenir, neler yapar yardım lütfen!!!

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında adrnln83 tarafından paylaşıldı.

1. adrnln83

adrnln83 Misafir

Herkese selamlar

Yaklaşık üç yıldır atıksu üzerine çalıştım ve yakın bir zamanda hastanede çalışmaya başlayacağım.Hastane ortamında çalışmış yada bilgisi olan arkadaşlardan ricam, beni bu konuda aydınlatmalarıdır. İnsanın aklına ilk tıbbi atık, iş güvenliği ve ISO geliyor. Tabi bu yazıldığı kadar kolay olmasa gerek. Deneyimlerini yada bilgilerini paylaşabilecek meslektaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

2. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

eğer yanlış hatırlamıyorsam 100 yatak kapasitesinden fazla olan hastanelerde ç.m. çalıştırma zorunluluğu var.ancak çıkan yönetmelik şuan fiilen işlemiyor. bu sitede bir arkadaş bununla ilgili birşeyler paylaşmıştı yanlış hatırlamıyorsam az sonra bende bir bakacağım. tıbbı atıklar tabi ki hastanelerdeki en büyük iş..tıbbı atıkların bertarafının sorumluluğu bir yönetmelikle belediyelere verildi yanlış hatırlamıyorsam. ama belediyelerde kendisi bu işi yapamayacaksa aracı firmalara veriyorlar..bizim firma sterilazyon ürünleri ithalatı yapılıyor.ancak talep az hatta yok :))

diğer konu tehlikeli atıklar tabi, ama bunlar floresanlar ve kontamine atıklar. kağıt karton atıkları da var. sonra çamaşırhaneden gelen atıksular da bir problem yerine göre tabi her hastane için geçerli değil bu..

kısacası küçük bir şehir gibidir hastane her türlü atık çıkar. çevre mühendisliği adına bütün işleri yaparsın hemen hemen.

3. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

Şimdi çevre denetm yönetmeliği taslağında baktım da 100 değil 20 yatak kapasitel, sağlık kuruluşları yazıyor. Ayrıca çevre mühendisi değil çevre görevlisi...

:confused:

4. adrnln83

adrnln83 Misafir

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Doğru söylüyorsun çevre müh. adına birçok şey yapılıyor gibi. Üstüne bir de ISO ve İş Güvenliğini de eklediğimizde tam oluyor.

5. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

20 yatak ve üzeri hastaneler çevre görevlisi çalıştırmak yada hizmet alamak yada çevre yönetim birimi kurmak :)

Gökhan Bayrı bunu beğendi.
Hastanede çevre mühendisi ne işlerle ilgilenir, neler yapar yardım lütfen!!! konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ödevim için yardım lütfen.

İyi günler... Arıtma Çamuru Kontrolü dersimde hocamız "Arıtma çamurlarının yapı malzemesi olarak kullanılması" diye bir ödev verdi. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Benim için çok önemli. Şimdiden teşekkürler...
  2. Bitirme ödevi yardım lütfen

bitirme ödevim bir sanayi kuruluşunda oluşabilicek problemleri çözmeye yardımcı olmak;kereste fabrikasında çevre müh. açısından nasıl problemler oluşabilir??
  3. Tıbbi atıklarla ilgili yardım lütfen.

Arkadaşlar, Firmamızın sadece deri altına temas eden iğneler (şırıngalar) ve kanlı pamuklar tıbbi atık olarak görülmektedir ve bu atıklar pek fazla birikim yapmamaktadır. Yeni çıkan Tıbbi atık yönetmeliğine göre bu atıkları Belediyeler veya belediyeler tarafından görevlendirilmiş şirketler bakmaktadır ve bunların bertaraf edilme işlemi için belediyeler belirli bir ücret almaktadır. Bu bertaraf...
  4. Malzeme dersi yardım edin lütfen

Arkadaşlar soruyu çözüp,milimetrik kağıda çizmemiz gerekiyo ama ben hiç birşey anlamadım dersten de sorudan da yardımcı olabilir misiniz lütfen...
  5. Değerli arkadaşlar yardim lütfen

hepınıze oncelıkle sağlıklı gunler dilerim.. sorum şu danışmanlık sektorunu bır kenara bırakarak bir ilçenın kısa bir zaman sonra birtecek olan arıtma (biyolojık) tesisinin sorumlu muhendıslığı işine girdim meslğim adına mutluum ancak onumuzde kı hafta kuru kabulü yapılacak olan tesisimde benı neler ekliyo ? neler yapmalıyım ? lütfen fbana işletim hakkında önerilerde bulunur musnuz ? çok...