Hastaneler için atık yönetim planı...

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Yasemin Aslantürk tarafından paylaşıldı.

1. Yasemin Aslantürk

Yasemin Aslantürk

merhaba arkadaşlar elinde hastaneler için atık yönetim planı olan var mı?
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

2. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş Forum Yöneticisi Forum Yöneticisi

Burada ünite içi atık toplama planı mevcut (bu planil çevreye onaylatılmıyor). Ama bunun yanında tehlikeli ve tehlikesiz atıklar için ayrı ayrı 3 yıllık atık planı oluşturup, il çevreye onaylatmanız gerekir Onların formatını da bakanlığın sitesinden bulabilirsiniz (sitede tehlikeli atıklar için olan var, tehlikesiz için de ona benzer olacak)

Ekli Dosyalar:

3. Kuzey_61

Kuzey_61

Atık Yönetim Planı hazırlanırken her ünite için ayrı ayrı değerlendirme yapılıyor. Hastanelerde mevcut bütün ünitelerde oluşan atık cinsleri ve bertaraf şekilleri belirtiliyor.Bütün ünitelerde bunun yapılmasıyla hastanenin genel atık yönetimi planı oluşmuş oluyor. Hataneninde istediği bu zaten genelde geçmişte yapılmış bir atık yönetim planı bulabiliyorsunuz. Ancak bu plan üzerinde iyileştirmeler yapılması gerekiyor. Başlangıç olarak bunu yaptıktan sonra eksikleri her ziyarette görebiliyorsunuz zaten ve müdahalede bulunabiliyorsunuz. En büyük sıkıntı personel ve yetkili bulmakta ki yaptığınız yönetim planını uygulayan birimlerde bunlar var.Detaylı bir planı bitirmek üzereyim kabul görürse herkesle paylaşırım..

4. Filiz Gençay

Filiz Gençay

hastane atıkları ile ilgili yönetim planı hazırlamışsın sanırım yada mesajda yazdığın gibi bitirmek üzeresin..bu konu hakkkında bilgi veerebilirmisin..sen bu konuda eğitimlerini nasıl aldın...paylaşırmısın...

5. Meril San

Meril San

hastanelerde atıkları toplayacağımız ilgili torbalar ve gerekli tüm kaplar ve malzemeleri nereden temin edebiliriz çevko ilgileniyormu bu konuda acaba? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

6. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş Forum Yöneticisi Forum Yöneticisi

Çevko bu konu ile ilgilenmez. Hastaneler zaten hali hazırsa bu torba ve kutukların alımını yapıyordur. Alternatif için google ile araştırma yapabilirsiniz.

Meril San bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş