Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hastaneler için atık yönetim planı...

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Yasemin Aslantürk Çebi tarafından paylaşıldı.

 1. merhaba arkadaşlar elinde hastaneler için atık yönetim planı olan var mı?
  ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
   
 2. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Burada ünite içi atık toplama planı mevcut (bu planil çevreye onaylatılmıyor). Ama bunun yanında tehlikeli ve tehlikesiz atıklar için ayrı ayrı 3 yıllık atık planı oluşturup, il çevreye onaylatmanız gerekir Onların formatını da bakanlığın sitesinden bulabilirsiniz (sitede tehlikeli atıklar için olan var, tehlikesiz için de ona benzer olacak)
   

  Ekli Dosyalar:

 3. Kuzey_61

  Kuzey_61 CMNet Üyesi

  Atık Yönetim Planı hazırlanırken her ünite için ayrı ayrı değerlendirme yapılıyor. Hastanelerde mevcut bütün ünitelerde oluşan atık cinsleri ve bertaraf şekilleri belirtiliyor.Bütün ünitelerde bunun yapılmasıyla hastanenin genel atık yönetimi planı oluşmuş oluyor. Hataneninde istediği bu zaten genelde geçmişte yapılmış bir atık yönetim planı bulabiliyorsunuz. Ancak bu plan üzerinde iyileştirmeler yapılması gerekiyor. Başlangıç olarak bunu yaptıktan sonra eksikleri her ziyarette görebiliyorsunuz zaten ve müdahalede bulunabiliyorsunuz. En büyük sıkıntı personel ve yetkili bulmakta ki yaptığınız yönetim planını uygulayan birimlerde bunlar var.Detaylı bir planı bitirmek üzereyim kabul görürse herkesle paylaşırım..
   
 4. Filiz Gençay

  Filiz Gençay CMNet Üyesi

  hastane atıkları ile ilgili yönetim planı hazırlamışsın sanırım yada mesajda yazdığın gibi bitirmek üzeresin..bu konu hakkkında bilgi veerebilirmisin..sen bu konuda eğitimlerini nasıl aldın...paylaşırmısın...
   
 5. Meril San

  Meril San CMNet Üyesi

  hastanelerde atıkları toplayacağımız ilgili torbalar ve gerekli tüm kaplar ve malzemeleri nereden temin edebiliriz çevko ilgileniyormu bu konuda acaba? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
   
 6. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Çevko bu konu ile ilgilenmez. Hastaneler zaten hali hazırsa bu torba ve kutukların alımını yapıyordur. Alternatif için google ile araştırma yapabilirsiniz.
   
  Meril San bunu beğendi.
Hastaneler için atık yönetim planı... konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Atık yönetim planı

  Elinde Alüminyum Fabrikasına ya da başka bir fabrikaya ait, hazırlanmış örnek atık yönetim planı olan var mı??? Çok acilll!
 2. belediyeler için entegre katı atık yönetim planı

  arkadaşlar yakın zamanda hazırlayan biriliri varmı ben bitirmek üzereyim ama ilk oldu için paylaşıcam sorunlar var
 3. Ambalaj atıkları için atık yönetim planı

  Merhaba, ambalaj atiklari icin atik yonetim plani hazirlamam gerek. çok kez hazirladim fakat bir dosyam surekli geri geliyor.Formati nasildir nasil bir yol izlemem gerek yeni bir formati mi geldi haberim yok anlamadim. Yardimci olursaniz sevinirm. simdiden tesekkur ederm.
 4. Hastane için endüstriyel atık yönetim planı örneği

  Ekte hastane için hazırlanan endüstriyel atık yönetim planı örneğini görebilirsiniz. Henüz onaylanmış bir plan değildir, bakanlığın yayınladığı formata göre hazırlanmıştır.
 5. Iş akış şeması proses özeti (atık yönetim planı için)

  Merhabalar Atık yönetim planı için kumlama boyama montaj cnc tezgah işlemlerini içeren iş akım şeması ve proses özeti örneği elinde mevcut olan paylaşabilirmi?