Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hastanelerde çevre görevlisi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında selcen tarafından paylaşıldı.

1. selcen

selcen CMNet Üyesi

merhaba ben bir devlet hastanesinde çevre mühendisi olarak göreve başladım. çevre görevlisi belgemde var. fakat nerden ve nasıl başlayacağımı bilemiyorum. çevre hizmet birimi oluşturmam gerekiyor mu. nerden ve nasıl bilgi alabilirim.

2. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Cevap: hastanelerde çevre görevlisi

Öncelikle hastanenizdeki mevcut uygulamayı öğrenin, eğer o uygulama düzgün yürüyorsa çevre hizmet birimi kurmanıza gerek kalmaz, siz mevcut sistemi iyileştirmeye odaklanın. Sitede arama kısmına "hastane" yazarsanız bundan önceki yazışmaları görebilir, faydalanacağınız birçok bilgi bulabilirsiniz. Sonrasında soracağınız spesifik sorular olursa da buradan yazıp yardıma ulaşabilirsiniz :)

3. seezgn

seezgn Misafir

ben bi yol haritası çıkarmıştım gerek burda yazan arkadaşların fikirlerinden yola çıkarak gerekse başka yerlerden bulduğum bilgiler ışığında sisteme yüklememiş olabilirim şimdi yüklüyorum işinize yarayacağını düşünüyorum.

4. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

oldukça güzel bir paylaşım olmuş, elinize sağlık...

Sezgin Hanım'ın hazırladığı dokümana ulaşmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki linki kullanabilir...

http://www.cevremuhendisleri.net/f50/hastaneler-icin-cevre-daniusmanlik-hizmeti-5900/#post18155

5. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Ayrıca Çevre Mühendisi olarak Devlet Hastanesinde nasıl göreve başladığınız anlayamadım?
    danışmanlık hizmeti verebilmeniz için o devlet hastanesinde kadrolu olarak çalışmanız gerekli, yada danışmanlık firmasında. bu konuda bir yanlışlık var gibi geliyo bana?

6. selcen

selcen CMNet Üyesi

ben sağlık müdürlüğüne bağlı çalışıyordum. hastanelerde zorunluluk getirilince başvurarak resmi yollardan geçiş yaptım.

7. selcen

selcen CMNet Üyesi

çok güzel ve detaylı düşünmüşsünüz.teşekkür ederim.

hastanelerde çevre görevlisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Eğitimine İlişkin Bilgiler

Evet meslektaşlarım, bugün çdy yönetmelik değşikliği yapıldı. Veee bizleri biraz olsun sevindiren yönetmelikten artık hiçbir umudumuz kalmadı. Resmen(!) tamamen(!) ÇEVRE MÜHENDİSİ ibaresini sildiler. Diğer bölümlerle bizi eşdeğer tuttular. Birlik olup buna itiraz etmemiz gerekir. Bunu imza toplayıp imzalarla birlikte dilekçeyle bakanlığa sunma gibi vs. şeyler olabilir. Görüşlere açığız. Kısa...
  2. Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası

Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası Çevre Denetimi Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasının ardından Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından ilan edilen ve 9-25 Kasım 2009 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilmesi planlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’nin yasal dayanaktan yoksun olduğu gerekçesiyle Odamız tarafından iptal davası açılmıştır....
  3. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Sınav Soruları, Cevapları ve İptaller

Çevre Görevlisi Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarında Yapılan Değişiklik... Temmuz 20, 2010 ÇEVRE GÖREVLİSİ SINAVI 27 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirilen Çevre Görevlisi Sınavı soruları ve cevap anahtarları için Bakanlığımıza yapılan itirazlar değerlendirmeye alınarak sorular ve cevaplar tekrar incelenmiştir. Yapılan bu inceleme sonucunda 2 soruda ve 2 cevapta hata tespit edilmiş olup...
  4. hastanelerde çevre izinleri

hastanelerin danışmanlığı yapılırken izlenmesi gereken yol ve stratejik yol haritası ile ilgili döküman olan varsa paylaşırsanız sevinirim
  5. Hastanelerde çevre görevlisi

Merhaba, ben daha önce hemşire olarak çalıştığım hastanede 8 aydır çevre görevlisi olarak çalışıyorum; benden sonra 2 biyolog arkadaş ta çev.gör. belgesi alıp birime geldiler. İl genelinde çev.gör. 4 kişi var; tek çev.müh. benim. Biliyorsunuz Kamu Hastaneler Birliği kuruldu. İl genelinde tek bir başhekimlik gibi genel sekreterlik var. Genel sekreter beni çev.yön.bir. kuralım 12hastaneye bak...