Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hastanelerde çevre görevlisi

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Özgür Aşama tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Aşama

Özgür Aşama CMNet Üyesi

Merhaba, ben daha önce hemşire olarak çalıştığım hastanede 8 aydır çevre görevlisi olarak çalışıyorum; benden sonra 2 biyolog arkadaş ta çev.gör. belgesi alıp birime geldiler. İl genelinde çev.gör. 4 kişi var; tek çev.müh. benim. Biliyorsunuz Kamu Hastaneler Birliği kuruldu. İl genelinde tek bir başhekimlik gibi genel sekreterlik var. Genel sekreter beni çev.yön.bir. kuralım 12hastaneye bak diyor.Tek vergi numarasıyla bu sistem kurulabilir mi? Hemire kadrosu ve makam oluru ile devam etmemin hukuki bir dezavantajı olur mu? diye terettütlerim var. Çok bunaldım gerçekten; özlük haklarımı kullanamamam da cabası. Kodro tahsisi yada uzmanlık kadrosu için uğraşırız dediler ama söz veremiyorlar. Bu şekilde tek elden hastanelere bakan çev.yön.bir. başaka ilde var mı? yardımcı olursanız sevinirim

2. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Başka illerde böyle bir örnek var mı bilemiyorum ancak, tek vergi numarasında birleştirilen hastaneler için Çevre Yönetim Birimi kurularak hizmet verilebilir. Kadro konusundan çok emin olmasam da Çevre Görevlisi olarak sözleşme imzalamanız gerekir (çevre yön. bir. deki tüm çevre görevlilerinin).

3. Özlem BAKİ

Özlem BAKİ CMNet Üyesi

bahsettiğiniz konunun uygulaması çok fazla yok bildiğim kadarıyla. çünkü bir çok ilin kadrosunda çevre mühendisi yok. o yüzden bu güne kadar hastanelere biz danışman firmalar hizmet verdik.bundan sonra tek kalem üstünden hizmet verileceğini biliyorum ancak uygulaması nasıl olacak, o hastaneler birliğinin kararına bağlı. tek vergi numarasıyla bu sistem tabi ki kurulabilir. çevre yönetim birimi kurup bütün hastanelere hizmet verebilirsiniz. bence bu konuyu çevre ve şehircilik müdürlüğü ile de görüşün derim. eğer hastanelere denetim yapmışlarsa hastanelerin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. kadroyla ilgili bir şey söyleyemiyorum inanın hiç bir fikrim yok :)

4. kurtoğlu

kurtoğlu CMNet Üyesi

5. kurtoğlu

kurtoğlu CMNet Üyesi

Bende sizinle aynı durumdayım. Türkiye de başka böyle bir örnek var mı araştırıyordum.Daha önce böyle bir uygulama olmadığı için birçok soru ve sorun cevapsız kalmakta. Ben de bazen çok bunalıyorum. Sizinle tanışmayı ve görüşmeyi çok isterim. Paylaşacak çok şey var gibi görünüyor

6. kurtoğlu

kurtoğlu CMNet Üyesi

7. okan19

okan19 CMNet Üyesi

Hastanelerde çevre görevlisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Eğitimine İlişkin Bilgiler

Evet meslektaşlarım, bugün çdy yönetmelik değşikliği yapıldı. Veee bizleri biraz olsun sevindiren yönetmelikten artık hiçbir umudumuz kalmadı. Resmen(!) tamamen(!) ÇEVRE MÜHENDİSİ ibaresini sildiler. Diğer bölümlerle bizi eşdeğer tuttular. Birlik olup buna itiraz etmemiz gerekir. Bunu imza toplayıp imzalarla birlikte dilekçeyle bakanlığa sunma gibi vs. şeyler olabilir. Görüşlere açığız. Kısa...
  2. Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası

Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası Çevre Denetimi Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasının ardından Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından ilan edilen ve 9-25 Kasım 2009 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilmesi planlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’nin yasal dayanaktan yoksun olduğu gerekçesiyle Odamız tarafından iptal davası açılmıştır....
  3. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Sınav Soruları, Cevapları ve İptaller

Çevre Görevlisi Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarında Yapılan Değişiklik... Temmuz 20, 2010 ÇEVRE GÖREVLİSİ SINAVI 27 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirilen Çevre Görevlisi Sınavı soruları ve cevap anahtarları için Bakanlığımıza yapılan itirazlar değerlendirmeye alınarak sorular ve cevaplar tekrar incelenmiştir. Yapılan bu inceleme sonucunda 2 soruda ve 2 cevapta hata tespit edilmiş olup...
  4. hastanelerde çevre izinleri

hastanelerin danışmanlığı yapılırken izlenmesi gereken yol ve stratejik yol haritası ile ilgili döküman olan varsa paylaşırsanız sevinirim
  5. hastanelerde çevre görevlisi

merhaba ben bir devlet hastanesinde çevre mühendisi olarak göreve başladım. çevre görevlisi belgemde var. fakat nerden ve nasıl başlayacağımı bilemiyorum. çevre hizmet birimi oluşturmam gerekiyor mu. nerden ve nasıl bilgi alabilirim.