Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hastanelerde

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Tayfun Bolsu tarafından paylaşıldı.

1. Tayfun Bolsu

Tayfun Bolsu CMNet Üyesi

fizik tedavi hastanelerinde çalışacak çevre görevliler nasıl çevre izinleri alması gerekir....çok teşekkür ederim

2. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Yatak sayısı nedir?

3. cvrzet

cvrzet CMNet Üyesi

20 yatak üzeri hastaneleri kapsamaktadır, alınacak izin ve ya lisansı yoktur, sadece atıklarının kontrolleri yapılmalıdır. benim bildiğim bu kadar eksiğim veya yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin. iyi çalışmalr.

4. nilbayram

nilbayram CMNet Üyesi

bende bir hastanenin danışmanlığını yapıyorum . Hastaneler için üretim yapan bir tesis olmaması ve yanmadan kaynaklanan bir emisyon olmaması nedeniyle izin ve lisanstan muaf diye biliyorum . Ama benimde kafama takılan muaf olduğuna dair il çevre den bir görüş alınması gerekiyor mu ?

5. Göksel Kurtuluş

evet il çevreden bir görüş yazısı alınması gerekir, kendinizi sağlama almak için

6. Belgin Babar

Belgin Babar CMNet Üyesi

günaydın arkadaşlar. devlet hastaneleri de çevre görevlesi bulundurmak zorunda dimi??

7. Göksel Kurtuluş

evet, 20 yatak ve üstü tüm hastaneler için geçerlidir.

8. Belgin Babar

Belgin Babar CMNet Üyesi

tşkler gokselkurtuluş cevabın için

9. Emel Hacimahmutoglu

Emel Hacimahmutoglu CMNet Üyesi

Merhaba, bn de özel bir hastaneni çevre danışmanliğını yapmaktayım. Şuan GFB başvuru sürecindeyim, evrak topluyorum, orman bölgede ilgili kişilerden aldığım bilgiye göre hali hazırda Çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakkında yönemeliğin Ek2 listesinde çok açık ve net bir şekilde 20 yatak ve üzeri hastaneler yer aldığına göre, izne tabi olduğu ve çevre danışmanı bulundurmak zorunda olduğu söylendi. Bir de hastaneler ile ilgili mevzuatta bir takım boşluklar olduğunu, zaten bu yönetmeliklerin de yakın zamanda tekrar revize edileceğini, ki gerçekten yönetmelikte çok bariz bazı belirsizlikler var; ancak şu durumda açık ve net bir şekilde izne tabi oldukları da söylendi. Ayrıca hastaneler ile igili sisteme başvuru yaparken de bazı farklılıklar oluyormuş, hastaneler için ayrı sekmeler warmış ancak henüz evrakları tamamlamadığım için o ewreyi şimdilik bilmiyorum...Bilginize...

10. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Arkadaşlar, tesis eklerde geçiyorsa izne kesinlikle tabi. Ancak burada İzne tabi kavramından anlaşılan kişiden kişiye değişiyor. İzne tabi demek izin ve lisans yönetmeliğine tabi demektir. Ha emiyonu yoksa ve direkt kanalizasyona deşarj ediyorsa muafiyet belgesi alır. Ancak aldığı muafiyet belgesi izne tabi sıfatını yok etmez. Yine izne tabidir, ancak muafiyeti vardır.

Hastanelerde konusuna benzer içeriklerimiz
  1. hastanelerde çevre izinleri

hastanelerin danışmanlığı yapılırken izlenmesi gereken yol ve stratejik yol haritası ile ilgili döküman olan varsa paylaşırsanız sevinirim
  2. hastanelerde çevre görevlisi

merhaba ben bir devlet hastanesinde çevre mühendisi olarak göreve başladım. çevre görevlisi belgemde var. fakat nerden ve nasıl başlayacağımı bilemiyorum. çevre hizmet birimi oluşturmam gerekiyor mu. nerden ve nasıl bilgi alabilirim.
  3. Hastanelerde çevre görevlisi

Merhaba, ben daha önce hemşire olarak çalıştığım hastanede 8 aydır çevre görevlisi olarak çalışıyorum; benden sonra 2 biyolog arkadaş ta çev.gör. belgesi alıp birime geldiler. İl genelinde çev.gör. 4 kişi var; tek çev.müh. benim. Biliyorsunuz Kamu Hastaneler Birliği kuruldu. İl genelinde tek bir başhekimlik gibi genel sekreterlik var. Genel sekreter beni çev.yön.bir. kuralım 12hastaneye bak...
  4. Hastanelerde oluşan patolojik atıklar hk.

Merhaba, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Atık Yönetim Müdürlüğü tarafından yayınlanan yazıyı aşağıda görebilirsiniz. Yazıya göre; Sterilizasyon Tesisinin faaliyete başlaması sebebiyle İstanbul genelinde enfeksiyöz ve kesici delici atıklar sterilizasyon işlemine tabi tutulacak. Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği 46. maddesinde...
  5. Hastanelerde oluşan tıbbi atık miktarları

Arkadaşlar, Yapmış olduğumuz bir araştırma nedeni ile, hastanelerde oluşan yıllık tıbbi atık miktarları hakkında ortalama bir rakama ihtiyaç duyuyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ait 2010 Yılı Tıbbi Atık Durum Raporu nu inceledim, ancak daha güncel bilgilere ihtiyaç duyuyorum. Hastanelere Çevre Danışmanlığı yapan arkadaşların yardımcı olabileceğini düşündüm. Şimdiden teşekkürler.