Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hastaneye gelen tehlikeli atıklarla alakalı yazı

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında ceren123 tarafından paylaşıldı.

1. ceren123

ceren123 CMNet Üyesi

Arkadaşlar Çevre Bakanlığından hastanemize tehlikeli atıkların ayrı toplanması gerektiğiyle alakalı bir yazı geldi. Ayrıca atık yönetim planı hazırlanması gerektiği de yazılı. Ekte örnek bir atık yönetim planı var. Ancak eski formattaki atık yönetim planı. (Endüstriyel atık yönetim planı) Sizler eski formatı mı kullanıyosunuz?

2. mnemonic

mnemonic CMNet Üyesi

Tehlikeli atıklar ile ilgili olarak hastaneniz lisanslı bir firma ile çalışıyor mu? Öncelikle bunu yapmanız gerekiyor. Bende pek çok hastane için hazırlamış olduğum atık yönetim planları örnekleri mevcuttur. Gerktiğinde paylaşabilirim.

Ersin Aktaş bunu beğendi.
  3. ceren123

ceren123 CMNet Üyesi

Evet lisanslı firmalarla anlaşmalarımız var. Şuan hangi formatı kullanmam gerektiğini bilmiyorum.

4. Ersin Aktaş

Ersin Aktaş CMNet Üyesi

Hastanelerde oluşan tehlikeli atıklarla ilgili olan atık yönetim planlarından paylaşabilir misin?

Dilan Seycan bunu beğendi.
  5. morgul

morgul CMNet Üyesi

hastanelerde bulunan laboratuvar atıklarının nötralizasyondan geçirilerek kanala verilmesi hakkında bakanlık görüşü olan var mı elinde

6. Gizem Sunar

Gizem Sunar CMNet Üyesi

Şu an çevre bakanlığı ve tübitak Sağlık kuruluşlarından kaynaklanan atıksuların arıtılmasıyla ilgili bir proje yürütüyor. Nötralizasyon sisteminin yeterli olmadığı ve piyasanın da tam olarak ihtiyacı karşılayamadığı yönünde görüşler var. Bu proje sonucunda yönetmelik yayınlanması planlanıyor. Şu an için hastaneler bu konuda beklemede. Bunu araştırabilirsiniz isterseniz.

Hastaneye gelen tehlikeli atıklarla alakalı yazı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. bu haber çevre ile alakalı mı ?

çevreyi korumak için herşey yapılmış bir tek bu kalmış.çevre konularında oldukça iyi oldukları kesin ama bu sanki biraz abartı gibi.:mad: http://dunya.milliyet.com.tr/bu-fabrikada-cesetleri-ayristiriyorlar-/dunya/dunyadetay/24.11.2011/1466917/default.htm
  2. Acil katı atıklarla ilgili tez konusu..

Mrb arkadaşlar, çok acil katı atıklarla ilgili ilginç bi ödev konusu arıyorum.. yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı??
  3. Çin'den gelen yeni tehlike

Çin'de düşük maliyetlerle üretilen iş güvenliği kıyafetleri ve malzemeleri, çok tehlikeli ve tehlikeli sınıflarında bulunan işletmeleri risklere açık hale getiriyor. İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası'nın önemli unsurlarından biri olan iş güvenliği kıyafetleri ve malzemeleri, zaman zaman ciddi iş kazalarına yol açabilecek olaylara zemin oluşturabiliyor. Personel güvenliği ve konforu için alınan...
  4. Tıbbi atıklarla ilgili yardım lütfen.

Arkadaşlar, Firmamızın sadece deri altına temas eden iğneler (şırıngalar) ve kanlı pamuklar tıbbi atık olarak görülmektedir ve bu atıklar pek fazla birikim yapmamaktadır. Yeni çıkan Tıbbi atık yönetmeliğine göre bu atıkları Belediyeler veya belediyeler tarafından görevlendirilmiş şirketler bakmaktadır ve bunların bertaraf edilme işlemi için belediyeler belirli bir ücret almaktadır. Bu bertaraf...