• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hastaneye gelen tehlikeli atıklarla alakalı yazı

Görkem G.

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Çevre Bakanlığından hastanemize tehlikeli atıkların ayrı toplanması gerektiğiyle alakalı bir yazı geldi. Ayrıca atık yönetim planı hazırlanması gerektiği de yazılı. Ekte örnek bir atık yönetim planı var. Ancak eski formattaki atık yönetim planı. (Endüstriyel atık yönetim planı) Sizler eski formatı mı kullanıyosunuz?

Tehlikeli atıklar ile ilgili olarak hastaneniz lisanslı bir firma ile çalışıyor mu? Öncelikle bunu yapmanız gerekiyor. Bende pek çok hastane için hazırlamış olduğum atık yönetim planları örnekleri mevcuttur. Gerktiğinde paylaşabilirim.

hastanelerde bulunan laboratuvar atıklarının nötralizasyondan geçirilerek kanala verilmesi hakkında bakanlık görüşü olan var mı elinde

@morgul
Şu an çevre bakanlığı ve tübitak Sağlık kuruluşlarından kaynaklanan atıksuların arıtılmasıyla ilgili bir proje yürütüyor. Nötralizasyon sisteminin yeterli olmadığı ve piyasanın da tam olarak ihtiyacı karşılayamadığı yönünde görüşler var. Bu proje sonucunda yönetmelik yayınlanması planlanıyor. Şu an için hastaneler bu konuda beklemede. Bunu araştırabilirsiniz isterseniz.

Arkadaşlar,

Hastanelerde oluşan tarihi geçmiş, paketi açılmamış ameliyat malzemeleri vs. hangi kodla gönderilebilir. Acil DÖnüşe ihtiyacım var

Paket açılmamışsa evsel atık ya da geri dönüşüm örnek: eldiven ya da enjektör siz bu listeyi daha da uzatabilirsiniz