Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürürlükte Hava kalitesi değerlendirme ve yönetimi yönetmeliği

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında Cansu Bağ tarafından paylaşıldı.

1. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

HAVA KALİTESİ DEĞERLENDİRME VE YÖNETİMİ YÖNETMELİĞİ

Resmi Gazete Tarihi: 06.06.2008 Resmi Gazete Sayısı: 26898

Amaç:

Bu Yönetmeliğin amacı; hava kirliliğinin çevre ve insan sağlığı üzerindeki zararlı etkilerini önlemek veya azaltmak için hava kalitesi hedeflerini tanımlamak ve oluşturmak, tanımlanmış metotları ve kriterleri esas alarak hava kalitesini değerlendirmek, hava kalitesinin iyi olduğu yerlerde mevcut durumu korumak ve diğer durumlarda iyileştirmek, hava kalitesi ile ilgili yeterli bilgi toplamak ve uyarı eşikleri aracılığı ile halkın bilgilendirilmesini sağlamaktır.

Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi

Ekli Dosyalar:

2. hersanlioglu

hersanlioglu CMNet Üyesi

Bu yönetmelikle ilgili yükümlülüklerimizi, yapmamız gerekenleri veya kapsamda olup olmadığımızı neye göre/nasıl değerlendiriyoruz?

Aylık değerlendirme formatında B.2.3-Hava Kalitesi Ölçümleri bölümünü doldurabilmek için soruyorum..

Hava kalitesi değerlendirme ve yönetimi yönetmeliği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hava Kalitesi Modellemesi

Odamızın, İstanbul Şubesinde 16-17-18 Eylül 2011 tarihlerinde "Hava Kalitesi Modellemesi Eğitimi" düzenlenecektir. Bilgi için: 0212 245 89 15-16 http://istanbul.cmo.org.tr/
  2. Hava Kalitesi Değerlendirme ve Yönetimi Genelgesi

2012-16 Sayılı HAVA KALİTESİ DEĞERLENDİRME VE YÖNETİMİ GENELGESİ Yayınlanmıştır.
  3. Yürürlükte Yüzeysel su kalitesi yönetimi yönetmeliği

YÜZEYSEL SU KALİTESİ YÖNETİMİ YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 30.11.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28483 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, yüzeysel sular ile kıyı ve geçiş sularının biyolojik, kimyasal, fiziko-kimyasal ve hidromorfolojik kalitelerinin belirlenmesi, sınıflandırılması, su kalitesinin ve miktarının izlenmesi, bu suların kullanım maksatlarının sürdürülebilir kalkınma hedefleriyle...
  4. Araçlarda iç hava ortam hava kalitesi

arkadaşlar çok acil araçlarda veya taşıtlarda iç ortam hava kalitesiyle ilgili bir tez makale bulmam lazım bana yardım edebilcek biri var mı :(