Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hava kalitesi modelleme programı

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında erhan tarafından paylaşıldı.

1. erhan

erhan CMNet Üyesi

merhabalar
    arkadaslar hava kalitesi modelleme programıları aermod ve ISCT3 kullanıldığını öğrendik. bu programların lisanslı yazılımlarını nereden bulabilirim? yardımcı olursanız sevinirim

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Ekli Dosyalar:

3. erhan

erhan CMNet Üyesi

4. Dejavu

Dejavu CMNet Üyesi

program eğitimlerini yazılımın hangi arayüzüyle aldığınıza bağlı.
    EPA'nın DOS arayüzü ile eğitim aldıysanız bu arayüzü internetten ücretsiz indirebilirsiniz.
    Lakes firmasının AERMOD View arayüzü ile eğitim aldıysanız Fatih'in verdiği http://www.weblakes.com/products/aermod/buy.html adresinden
    Trinity consultant'ın Breeze Aermod arayüzü ise http://www.breeze-software.com/ adresinden temin edebilirsiniz.

5. Celal Sungun

Celal Sungun CMNet Üyesi

aermod ile ilgili güncel program nerden download edebilirim EPA nın sitesinden download edebileceğim yer bulamadım yardımcı olabilirmisiniz?

6. TuncayAlbayrak08

TuncayAlbayrak08 CMNet Üyesi

Linklere bakabilirsiniz ISCST3 ücretsiz bir program anladığım kadarıyla. Nasıl kurulur falan demeyin bilmiyorum :) Bilen arkadaşlar var ise de eğitim dökümanları talep ediyoruz :)[/QUOTE]

ISCST 3 ücretsiz ve dos tabanlı bir program destekleyici olarak surfer 10.0 ile sonuç elde edebiliyoruz.
    Ancak güncel olarak AerMod kullanılıyor yani ISCST3 programının artık işlevi kullanımı kalmadı...

güncel program sadece satın alınabiliyor bildiği kadarı ile..

Gülfem Polat bunu beğendi.
  7. Taylan Bunarbaşı

Taylan Bunarbaşı CMNet Üyesi

aermod programı lisans haricinde indiremezsiniz, indirseniz bile gösteri(demo) sürümünü olacaktır.

Gülfem Polat bunu beğendi.
  8. Dejavu

Dejavu CMNet Üyesi

AERMOD için fortran komutlarıyla kullanabileceğiniz ücretsiz güncel sürümü
    Preferred/Recommended Models | TTN - Support Center for Regulatory Atmospheric Modeling | US EPA
    adresinden indirebilirsiniz. Kurulum gerektirmez komut yazmanız gerekir.

Windows arayüzünde kullanabileceğiniz sürümler için satın alabileceğiniz adresler

Lakes Environmental firmasının AERMOD View programı için
    Lakes Environmental Software

Breeze firmasının AERMOD/ISC programı için
    BREEZE Software - Modeling Software for EH&S Professionals

Her iki firmadan alacağınız programlarda AERMOD'un yanında ISC'de gelmektedir.
    ISC kullanmanızı tavsiye etmiyorum çok eski bir programdır. Aynı enerjiyi AERMOD öğrenmek için kullanın derim.

GKSN bunu beğendi.
  9. Celal Sungun

Celal Sungun CMNet Üyesi

herhangi bir şey bulamadım zaten EPA nın sitesinde buldum ama şuanda kullanılmıyor yada ben beceremedim komut filan yazmamız gerekiyor anladığım kadarıyla.
    Ayrıca bu programın satın almaya kalksam yaklaşık 1500 dolar bir öğrenci o fiyatı veremez diye düşünüyorum.

Hava kalitesi modelleme programı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hava kirliligi modelleme

Herkese merhabalar, Yaz stajim boyunca hava kirliligi ile ilgili arastirmalar yapan bir sirkette calismaktayim.Gauss yayilma yasasini kullanarak hazirlanan bir modelleme programi calisiyorum ve alistirma olarak sadece komurden kaynaklanan kirliligin etrafa yayilma senaryolarinin nasil oldugunu arastirmam gerekiyor.bu konu hakkinda bir bilgiye sahip olan yardim edebilirse ya da bir kaynak...
  2. Hava Kalitesi Modellemesi

Odamızın, İstanbul Şubesinde 16-17-18 Eylül 2011 tarihlerinde "Hava Kalitesi Modellemesi Eğitimi" düzenlenecektir. Bilgi için: 0212 245 89 15-16 http://istanbul.cmo.org.tr/
  3. Örnek Hava Kirliliği Modelleme Çalışması

Bir çimento fabrikası için hazırlanan örnek hava kalitesi modelleme çalışması
  4. Hava Kalitesi Modelleme Programları

Arkadaşlar hava kalitesi modelleme, çöken toz hesapları için önereceğiniz programlar nelerdir acaba? bu konuda program paylaşmanız mümkün mü?
  5. Araçlarda iç hava ortam hava kalitesi

arkadaşlar çok acil araçlarda veya taşıtlarda iç ortam hava kalitesiyle ilgili bir tez makale bulmam lazım bana yardım edebilcek biri var mı :(