Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hava kalitesi ölçüm ciahazları

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Erdem Akgül tarafından paylaşıldı.

1. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

Arkadaşlar Merhaba;
    Aşağıda listede bulunan cihazların fiyatları ve temin yolu hakkında bilgi verebilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum.Bu cihazları nasıl temin edebiliriz ve ortalama maliyetleri nedir?
    Şimdiden Teşekkürler...

AF 21 M-LCD SO2 (UV floresans) kükürt dioksit ölçüm için analizörü
    AC 31 M-LCD NOX () azot oksit ölçümü için analiz chemiluminesent
    CO 11 M-LCD, CO (IR korelasyon) karbon monoksit ölçümü için analizörü
    MP 101 E, beta partikül-analiz ölçümü (PM10, PM2.5 ve TSP) parçacık için ölçü Asma
    VOC 71 M (FID BTEX), bazı uçucu organik bileşikler (benzen, toluen, ethylbenzene, mp-xylenes, o-xylenes) analizörü
    O341 K, O3 ozon ölçümü için (UV fotometri) analizörü

ERDEM AKGÜL
    erdemuheng@gmail.com

2. umut238

umut238 CMNet Üyesi

Erdem bey, bu cihazlar ne için gerekli
    1) Emisyon ölçüm analiz laboratuarımı kurulacak
    2) Tesis bacasında sürekli ölçüm yapacak sistememi ihtiyacınız var
    3) Deneysel bir proje içinmi lazım yada iş güvenliği kapsamında ölçümler içinmi
    ki anladığım kadarıyla sürekli ölçüm için istiyorsunuz bu kapsamda emisyon cihazları konusunda türkiyede
    çalışma yapan belli başlı 3 firma var
    i) ÇEVTEK-Ankara (Tecora-Madur-Rion marka) (312-394 15 50)
    ii) TESTO-İstanbul, Ankara, İzmir, Adana (Testo Marka) (212-217 01 55)
    iii) TİTAŞ- Ankara,İstanbul (Zambelli) (0312- 496 22 00)
    bu firmalarla iletişime geçerek cihazlar hakkında bilgi ve teklif alabilirsiniz.

Emisyon konusunda hertürlü bilgiyi buradan konuşabiliriz. Bu sayede bu konuda tecrübesi az olan
    arkadaşlarada yardım etmiş oluruz.

Fiyatlar konusunda temkinli davranmanızı öneririm çünkü bu cihazlar için muhattabınız sadece 3-4 firmadan oluşan bir tekel elinde (yurtdışı alternatiflerini deneyebilirsiniz ama bu cihazların bakım-kalibrasyon gibi ihtiyaçlarını sağlayamayacağınızı görebilirsiniz)

3. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

İlgin için teşekkür ediyorum Umut bey;
    hava kirliliği üzerine yüksek lisans tez çalışmam için araştırma yapıyordum.düşündüğüm konu çerçevesinde bu v.b. cihazlara ihtiyacım olacak..

4. Emine Bayraktar

Emine Bayraktar CMNet Üyesi

Cihazlaı temin ettiniz mi bilmiyorum ama madur çok arıza çıkartan bir cihaz. Tecora ile rahat çalışabilirsiniz. Testo ve zambelliyi kullanmadım fakat kullananlar oldukça memnun.

Bu arada hangi firma olursa olsun mutlaka indirim isteyiniz ve şartnamenize yerinde bakım ve onarımı, yerinde cihaz eğitimleri ile yedek parça desteğini isteğiniz.

5. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

teşekkür ederim emine hnm.

Hava kalitesi ölçüm ciahazları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hava Kalitesi Modellemesi

Odamızın, İstanbul Şubesinde 16-17-18 Eylül 2011 tarihlerinde "Hava Kalitesi Modellemesi Eğitimi" düzenlenecektir. Bilgi için: 0212 245 89 15-16 http://istanbul.cmo.org.tr/
  2. Hava Kalitesi Modelleme Programları

Arkadaşlar hava kalitesi modelleme, çöken toz hesapları için önereceğiniz programlar nelerdir acaba? bu konuda program paylaşmanız mümkün mü?
  3. Araçlarda iç hava ortam hava kalitesi

arkadaşlar çok acil araçlarda veya taşıtlarda iç ortam hava kalitesiyle ilgili bir tez makale bulmam lazım bana yardım edebilcek biri var mı :(
  4. Hava kalitesi validasyon çalışması

Arkadaşlar mrb; Hava kalitesi ölçümlerine özellikle VOC analizleri için yapılmış validasyon çalışması örneği arıyorum.. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim...