Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hava kirliliği dersi projesi için fabrika arayışı!

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Hande Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Hande Öztürk

Hande Öztürk CMNet Üyesi

Herkese merhaba,
    İsmim Hande, Bahçeşehir Üniversitesi çevre mühendisliği bölümü 3. sınıf öğrencisiyim.Bu dönem aldığım Air Pollution Control dersim vize final dışında bir projeyi kapsamakta.Öncelikle bir fabrika seçip, yapılan işe göre belirlediğimiz en uygun prosesden numune alıp bunu raporunu oluşturacağız.Aynı zamanda modelleme yaparak giderilmesine karşı fikirlerimizi sunacağız.Fakat aklıma takılan bir soru var.Her hangi bir fabrikaya maille durumu bildirdikten sonra 'Aa öyle mi buyurun Hande Hanım istediğiniz bacadan ölçüm alabilirsiniz' cevabını almayacağımın farkındayım.Doğal olarak hangi fabrika kendi açığını ortaya koymak ister ki nasıl ölçüm almama izin çıkar burası beni düşündürüyor.Bu tarz projeleri destekleyen, öğrenciye ve yeniliklere her zaman açık olan ölçüm alabileceğim bir fabrika var mı? Tecrübelerinize ve kıymetli yorumlarınıza ihtiyacım var.Sevgiler.

2. Abdulkerim Doğam

Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

çimento fabrikaları bu konuda biraz hassas diye biliyorum onlarla bir irtibata geçin derim.

3. Gülce Somaklar

Gülce Somaklar CMNet Üyesi

Emisyon ölçümü yapan firmalarla da irtibata geçebilirsiniz bana kalırsa. Mevcutta ölçümü yapılacak bir fabrikadan siz de numune alabilirsiniz belki.

Songül Tuncer bunu beğendi.
  4. mustafa sait

mustafa sait CMNet Üyesi

bende de aynı sıkıntı var meyve suyu endüstrisi için proje hazırlamam gerekiyor elinde olan var mı acaba

Hava kirliliği dersi projesi için fabrika arayışı! konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hava kirliliği

Doğal olarak saf atmosfer az veya çok miktarda, büyük bölümü suni olan yabancı maddelerin üretimi ile kirletilir. Bunların başında petrol ürünleri ve endüstriyel kirleticiler gelmektedir. Özellikle son yıllarda, endüstriyel aktivitenin, şehirleşmenin ve nüfusun arması ile kirletici maddelerin kullanımı ve miktarıda hızla artmaktadır. Atmosfere dağılarak, onu kirleten kirleticiler katı, sıvı ve...
  2. Taşınacak fabrika için gfb süreci

Arkadaşlar, fabrikamız taşınacak. 1-1,5 yıla kadar. Henüz gfb başvurusu yapmadık, uygunluk yazımız geldi. Önerileriniz nelerdir. Başvuruyu geciktirip, 6-7 ay daha beklesem, sonra 1 sene gfb ile beklesek, taşınınca yeni yer için aynı sürece başlasak. Böyle sorun çıkar mı? 6-7 ay bekler mi il çevre zaten 2 ay olmuş yazı geleli. Bilgisi olanları bekliyorum.
  3. Hava kirliliği sunumu

Mayıs ayında Hava Kirliliği konulu bir sunum yapacağım ve şu an da bunun hazırlığı içersindeyim.Aklımı kurcalayan sıradan sunumların dışında dinleyiciye faydalı olan ve bu önemli konunun ne kadar ciddi boyutta olduğunu gösterebilmek için ne yapabilirim sorusuydu. Biraz araştırma yaptım ve karşıma bu fikir çıktı; sizinde bildiğiniz gibi Çin'de ki endüstrinin hızlı gelişimi ve yeterli önlem...
  4. Hava kirliliği

hava kirliliği ve yağmur suyu kalitesi ile ilgili not lazım yardımcı olabilirseniz sevinirim
  5. Çimento endüstrisi hava kirliliği ve kontrolü ödevi için yardım

Arkadaşlar hava kirliliği ve kontrolü dersi kapsamında çimento endüstrisi hakkında geniş bir bilgiye ihtiyacım var ödev formatını ekte belirttim yardımcı olursanız sevinirim.