Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hava Kirliliğine Genel Bakış

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Atmosferi meydana getiren gazların karışımlarından oluşan hava, canlı organizmanın yaşam sürecindeki en önemli ögelerden biridir. Bir insanın günde yaklaşık olarak 2.5 lt. su, 1.5 kg. besin, 10 - 20 m3 hava gereksinimi vardır. Açlõğa 60 gün, susuzluğa 6 gün dayanabilen insan, havasızlığa ancak 6 dakika dayanabilmektedir. İnsan, hayvan, bitki veya eşyalara zarar verebilecek miktarlarda toz, tütsü (fume), gaz, sis (mist), koku, duman veya buharlar gibi dış atmosferde bulunan bir veya daha fazla kirletici hava kirliliğine neden olmaktadır. Hava kirlenmesinin geniş anlamda tanımını," Havanın doğal yapısında bulunan esas maddelerin yüzde miktarlarının değişmesi veya yapısına yabancı maddelerin girmesi sonucu insan sağlığını ve huzurunu bozan hayvan, bitki ve eşyaya zarar verecek derecede kirlenmiş olan havadır " şeklinde yapabiliriz. REFİK SAYDAM HIFZISSIHHA MERKEZİ BAŞKANLIĞI ÇEVRE SAĞLIĞI ARAŞTIRMA MÜDÜRLÜĞÜ tarafından hazırlanan "Hava Kirliliğine Genel Bakış" adlı dökümana ekten ulaşabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Hava Kirliliğine Genel Bakış konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Genel Hava Kirleticileri

Genel Hava Kirleticileri dokumanlarını içermektedir..Ayrı ayrı ve word formatındadır.
  2. çevre yönetimi genel müdürü ve çed ve planlama genel müdürü ile görüşmeler

ÇEVRE YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRÜ VE ÇED VE PLANLAMA GENEL MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞMELER 28.10.2009 tarihinde Çevre Yönetimi Genel Müdürü sayın Prof.Dr.Lütfi AKÇA ile Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sevinç KARAKAYA bir görüşme gerçekleştirmiş tir. 21.11.2008 tarihinde yayınlanan Çevre Denetim Yönetmeliği ile çevre mühendislerinin çevre görevlisi ve koordinatör tanımlarıyla ile ilgili...
  3. Araçlarda iç hava ortam hava kalitesi

arkadaşlar çok acil araçlarda veya taşıtlarda iç ortam hava kalitesiyle ilgili bir tez makale bulmam lazım bana yardım edebilcek biri var mı :(
  4. Su buharı ve sisin hava kirliliğine etkileri

su buharının ve sisin hava kirliliğine etkileri nelerdir bir yardımcı olur musunuz lütfen