Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hava kirliliğinin sosyal etkileri

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Canan Çırakoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Canan Çırakoğlu

Canan Çırakoğlu CMNet Üyesi

Bu konu benim bitirme tezimin konusudur.Ne kadar araştırsam da doğru düzgün kaynak bulamadım,acaba beni yönlendirebileceğiniz bir kaynak var mı ?

2. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

benimde marta kadar bu konuyla ilgili bilgi toplamam gerek çok kaynaga baktm hepsi aynı şeyleri söylüyor orjinal birşeyler bulamıyorum olursa paylasirim:)

3. gülay

gülay CMNet Üyesi

hiç başlangıç yaptın mı sosyal etkileri hakkında bende pek çağrışım uyanmadı elimde hava kirliliğine dair belge ve kendi notlarım var biraz konuyu açarsan yardımcı olabilirim belki :)

4. Canan Çırakoğlu

mesela ekonomi , tarım , beslenme alışkanlıkların , ulaşım , yaşam standartı , eğitim hani bu tarz konularla aralarındaki bağlantıları araştırayım dedım ama cok sınırlı kaynak var.İngilizce kaynaklara bakıyorum bende ama genede ele gelir bir şey bulamadım.

5. gülay

gülay CMNet Üyesi

şimdi daha iyi anladım elimdekilere bakayım umarım bu başlıklarda bilgi çıkar ben de size geri dönerim :)

6. Canan Çırakoğlu

çok teşekkür ederim.

Hava kirliliğinin sosyal etkileri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kurşun Kirliliğinin Sağlık Üzerine Etkileri

21-10-2009 [COLOR=#3333ff][FONT=Verdana]Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK [COLOR=#3333ff][FONT=Verdana]TBMM Çevre Komisyonu Başkanvekili [FONT=Verdana]Kurşun ve kurşun bileşikleri çok toksikdir. Benzinli taşıtlardan ve baca gazı arıtma tesisi olmayan kurşun...
  2. Sanayi kaynaklı hava kirliliğinin kontrolü yönetmeliği

Merhaba Arkadaşlar, Benim bu yönetmelikte takıldığım iki nokta var. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan bana yardımcı olmalarını rica ediyorum. Önce projeden bahsedeyim, 16 MW kapasiteli fuel oil yakıtlı kojenerasyon tesisi krurulacaktır. Bunun ile ilgili olarak yönetmelikte KÜKÜRT DİOKSİT sınır değerler adı geçen maddenin birinde dizel motordaki değer; "7.2.4.1) Yakıt ısıl gücü...
  3. Su buharı ve sisin hava kirliliğine etkileri

su buharının ve sisin hava kirliliğine etkileri nelerdir bir yardımcı olur musunuz lütfen
  4. Hava kirliliğinin çevre sağlığına etkisi

Merhaba ; konu olarak hava kirliliğinin çevre sağlığına etkisiyle ilgili bir sunum ödevim var fakat görselliğin fazla olacağı ve daha çok makalelerden destek alınacağı bir sunum olacak ben bana tam yararlı olacak makaleler bulamadım acaba bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim ?