• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Havalandırma havuzu oksijen problemi !!

Kübra KATAR

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / SASKİ
Arkadaşlar merhaba...
Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.

Arıtma tesisimde Havalandırma Havuzu'nda oksijen seviyesini artıramıyorum.
Yaklaşık 1 aydır Belt-Pres makinam çalışmıyor. İki hafta boyunca da Geri Devir sağlayamadım. 1 hafta önce geri devir pompam takıldı fakat yine de Havalandırma Havuzu Oksijen seviyem bür türlü artmıyor.

Bu konuda önerisi olan var mı acaba ?

Besleme yapıyorsanız önce beslemeyi azaltın yahut tamamen kapatın. blowerlarınızı, aeratörlerinizi tam kapasite çalıştırın. Oksijen artmaya başlayınca , kademeli beslemeyi artırın. Geri devir yapmadıysanız , son çökeltim havuzu da bozulmuştur. Geri deviri de artırın. Halen sonuç alamıyorsanız , suyu işletmeye ilk alıyormuş gibi sıfırdan başlayın. Kolay gelsin