Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Havalandırma Hesabı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Yasemin Yaslı tarafından paylaşıldı.

1. Yasemin Yaslı

Yasemin Yaslı CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,

Organize sanayi bölgesi içinde bulunan tesisim e ruhsat alamaya çalışıyorum, istenen belgelerden bir tanesi de "elektrik tesisat projesi ve makine yerleşim planı", bir arkadaşım yardımcı oldu ve proje çizildi fakat bizden ayrıca havalandırma hesabını da istediler, eğer bir örneği elinde olan arkadaşımız varsa paylaşabilir mi, yada hesaplama nasıl yapılır, bilgi verebilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

2. iller bankasının tebliğinde havalandırma hesabı hakkında gerekli bilgi var. Ordan yararlanabilirsiniz.

3. Yasemin Yaslı

tebliğin tam ismi nedir yazabilirmisiniz, teşekkürler

4. İller bankası atıksu yönetmeliği... Yönetmeliğin alt kısmındaki tablolarda hangi sanayi kuruluşuna giriyorsan ordaki debiyi esas alıp havalandırma hesabı yapacaksın. Ama bence atıksu arıtma tesisi projesini hazırlayan firmanın projenin bir örneği çalıştığın firmada olması lazım. Burda havanlandırma hesabı yapılmıştır. bu bilgileri alıp il müdürlüğüne sunabilirsin...

5. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Ben bu soruyu tam anlamadım. Arıtma tesisi havalandırmasından mı bahsediliyor, yoksa iş güvenliği tüzüğüne göre çalışma yeri belli bir havalandırma kapasitesini karşılamak zorunda bunun gibi bir şey mi?
    Atıksu üzerine gidilmiş cevaplarda ama soruyu soran arkadaş bunu belirtmemiş..

6. evet fatih bey bende arıtma tesisi olarak anladım ona göre cevap verdim

7. Doğan Çevik

Doğan Çevik CMNet Üyesi

Fatih Bey bence dediğiniz gibi iş güvenliği tüzüğüne göre çalışma yeri havalandırma kapasitesi,

8. Yasemin Yaslı

arkadaşlar arıtma tesisi için sormamıştım, İş yeri açma ve çalışma ruhsatı için hazırlanan projeye ilave havalandırma hesabı istediler,

Havalandırma Hesabı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Havalandırma Aydınlatma Toz

Havalandırma Aydınlatma Toz konulu sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
  2. Çöktürme ve havalandırma havuz hesabı

Çöktürme ve havalandırma havuz hesabı
  3. Uzun havalandırma

mrb arkadaşlar çevre son sınıf öğrencisiyim mühendislik projem atıksu arıtma tesisini uzun havalandırmalı nasıl boyutlandırabilirim.uzun havalandırmada nüfus ne kadar olmalı ve hangi bölümlerden meydana gelir bir bilgisi olan varsa bilgilendirmesi dileğiyle teşk.
  4. Havalandırma havuzu

Merhaba, tesislerimizden birinde havalandırma havuzlarında jet aeratörler ile suyun hem karışımını hemde hava vererek havalanmasını sağlıyoruz. Jet aeratörün açısını doğru koyduğumuz,pervane çapı yeterli olduğu ve aeratör havayı emdiğine dair kesin kanaat getirdik. Suda köpürmelerde oluyor aeratörler çalıştığında. Ancak şuan sudaki 0ksijen miktarı artmıyor, çok düşük seviyelerde geziyor ....