Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hayat tadına bakanlarındır :)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Sedat Azizoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Sedat Azizoğlu

Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

Bir grup kariyer yolunda ilerleyen yeni mezun, eski üniversitelerindeki profesörlerini ziyaret için bir araya gelirler. Sohbet, sonunda işin ve hayatın stresinden şikâyetleşmeye döner.

Misafirlerine kahve ikram etmek isteyen profesör mutfağa gider ve yanında büyük bir termos içinde kahve ve porselen, plastik, cam, kristal olmak üzere değişik tarzda ve ucuz görünenden, pahalı ve hatta çok özel olanlarına kadar değişik kahve bardakları ile gelir.

Herkes bir bardak secince, profesör şöyle söyler :

‘Fark ettiyseniz, tüm pahalı görünen bardaklar alındı ve geriye ucuz görünümlü, sade bardaklar kaldı.

Kendiniz için en iyi olanı istemeniz normal olsa da, bu sizin stresinizin ve problemlerinizin kaynağı aslında.

Emin olun ki, bardağın kendisi kahvenin kalitesine hiç bir şey katmaz. Çoğu zaman, sadece daha pahalıdır ve hatta bazı durumlarda da içtiğimizi saklar. !

Hepinizin aslında istediği kahveydi, bardak değil, ama bilinçli olarak en iyi bardaklara yöneldiniz ve sonra birbirinizin bardağına bakmaya başladınız.
    Hayat kahveye benzer, is, para ve toplumdaki konumunuz da bardaklar. Onlar hayati tutmak için sadece araçlardır ve seçtiğimiz bardak yasadığımız hayatin kalitesini belirlemediği gibi değiştirmez de.

Bazen sadece bardağa odaklanarak kahvenin tadını çıkarmayı unuturuz.

Kahvenizin tadına varın!
    En mutlu insanlar her şeyin en iyisine sahip değildirler. Sadece her şeyin en iyi şekilde tadını çıkartırlar.

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Ne kadar güzel ifade etmişler , paylaşımınız için teşekkürler.

3. Sedat Azizoğlu

bu kadar yoğunluk arasında nasıl başarıyorum bende anlamıyorum :)

Merve Yeşildağ bunu beğendi.
  4. Kesinlikle katılıyorum Sedat Bey güzel paylaşımınız için teşekkürler.:)

5. Sedat Azizoğlu

Ankara firmaları çok şanslı yine danışman misafirimiz var :)

6. 2385072857_eff6eeabcf_z.jpg
    Herşeye rağmen mutlu olmakla ilgili verilecek en güzel örneklerden biri bence.

7. Sedat Bey son araştırmalarımı da yapacam olmazsa ordayım bilgisayarlarımla:)

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Şöyle ki bazen insan ihtiyaç duyabiliyor, arada dünyevi işlere kahve molası vermek lazım :kahve:

9. Sedat Azizoğlu

Gelin bilgisayarınıza formatınız benden :)

Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
  10. Sedat Azizoğlu

Tşk ederim ısmarlamış kadar oldunuz :)

11. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

yardım lazım mı? :)

12. Sedat Azizoğlu

Koltuğa yapışıyorum diyebilirim :) 4 kurumsal mailden mailleri ve telefonları bitirmeden mesaimi bitirmiyorum, tek telefon olması kötü çünkü bir kullanıcı ile görüşme yaparken diğer kullanıcılar ulaşamıyorlar aslında telefonlara baksanız yeterli olurdu :) call center olayı...

13. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

:) yönlendir bana beni arasınlar her türlü derde çare bulunur soru sorulmaz misali :)

14. Sedat Azizoğlu

Arkadaşım dayanamazsın yazık olur sana :) iyi akşamlar...

15. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

İyi akşamlar...

Hayat tadına bakanlarındır :) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yeniden hayat "Cam yeniden cam" adlı proje

"Cam yeniden cam" adlı proje ile ilköğretim çağındaki öğrencilere ambalaj olarak camın tercih edilme sebepleri ve geri dönüşümün önemi anlatacak. Anadolu Cam, ÇEVKO ve Zeytinburnu Belediyesi işbirliğinde yapılan proje ile 2012 yılı sonuna kadar toplam 57.000 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor. Gelecek nesillere çevre bilincinin ve cam geri dönüşümünün aktarılması, camın hem çevre...
  2. Nükleere İnat Yaşasın Hayat - Gökkuşağı... (Taksim - Kadıköy - Beşiktaş)

Çalışma planı doğrultusunda, gerek tanıtım masalarında gerekse konser organizasyonunda görev almak isteyen, tanıtım malzemeleri talep eden kişiler Çevre Mühendisleri Odası ile iletişime geçebilirler. El ilanlarının dağıtılması ve 21-22-23 Nisan tarihlerinde Taksim, Beşiktaş, Kadıköy'de kurulacak standlarda görev alacak arkadaşlara ihtiyaç vardır.