Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hayvan çiftiliği atık su arıtma

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Seçil Sağlam tarafından paylaşıldı.

 1. Seçil Sağlam

  Seçil Sağlam CMNet Üyesi

  Arkadaşlar 3000 süt sığırı olan bir tesiste çalışıyorum.Bu hayvanlardan çıkan atıklarımızı gübre çukurlarında biriktiriyoruz. Bu atıkların arıtılması mümkünmüdür. Arıtan bir arıtma firması biliyomusunuz Türkiye' de böyle bir uygulama var mı ? Bana buna benzer çiftliklerde yapılan uygulamalar gerekiyor. Türkiye'de hayvansal atıkları arıtıp çevre izni alan bir arıtma firması var mı?
   
 2. Ahmet Başpınar

  Ahmet Başpınar CMNet Üyesi

  3000 sığırın olduğu bir hayvan çiftliği için yapılacak en iyi arıtma tesisi biyogaz tesisidir. Biyogazdan üretilecek elektrik ile de tesis 3-4 sene içerisinde kendi yatırımını amorti eder. Detaylar için ayrıca konuşabiliriz.
   
 3. Nuri Kartal

  Nuri Kartal CMNet Üyesi

  kesinlikle biyogaz üretiminde kullanabilirsiniz. İlk başta belki maliyet yönünden ağır gelebilir ama üretime başladıktan sonra hem maliyetini hemde çiftlik giderlerini karşılamaya başlayacaktır buna emin olabilirsin.
   
 4. Alp Tasan

  Alp Tasan CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Sisteminizi bilmiyorum ama bak-tek.com'u incelerseniz, bu konu hakkında sizlerle tanışmak isterim..
   
 5. sefertunca

  sefertunca CMNet Üyesi

  anaerobik_aritma_B.jpg
  ANAEROBİK ARITMA VE UYGULAMALARI - (Genişletilmiş 2. Baskı)

  Yazar :Prof.Dr. İzzet ÖZTÜRK

  Boyutlar : 165x235 mm
  Sayfa Sayısı : 480
  Basım Yılı : 2007
  Fiyat : 25 TL (KDV DAHİL)
   
  Fatma Sena bunu beğendi.
 6. sefertunca

  sefertunca CMNet Üyesi

  Bu kitabı incelersen detaylı bilgi ye sahip olacaksındır.
   
 7. Uğur B.

  Uğur B. CMNet Üyesi

  Hayvansal atıklarla ilgili problemi nasıl aştınız @Seçil Sağlam Hanım ?

  böyle bir tesisin ortalama kurulum maliyeti nedir ? ne kadarlık bir güç elde edilebilir ? sizin biyogaz elde yönteminiz nedir?
   
 8. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  Yada işletmeye iyi bir seperatör sistemi kurarsınız, katı ve sıvı kısmı ayırdıktan sonra tarım il müdürlüğünden sıvı kısmının tarım arazilerine satabilirsiniz aynı şekilde katı kısmınıda,
   
Hayvan çiftiliği atık su arıtma konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Endüstriyel atık su arıtma projesi;

  İyi günler,Balıkesir üni. çevre müh. bölümünde okumaktayım. 4. sınıf endüstriyel atık su arıtımı proje dersi için herhangi bir endüstri kuruluşunun,fabrikanın arıtım tesislerine giriş ve çıkış parametreleri,debileri vs gerekmektedir. Yardım edebileniniz varsa çok sevineceğim. Bu bilgileri sadece proje amaçlı kullanacağımı da belirtmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
 2. Şişman hayvan asansörü

  Gelişmiş ülkelerdeki evcil hayvanlar arasında yaygın bir sorun "obezite"... Obezite, evcil hayanlar için de bir sorun, çünkü fazla ağırlık omurgalarına zarar veriyor. Bu sorundan yola çıkarak İngiltere'de bir sigorta şirketi özel bir tasarım yaptı. Hayvanlar için merdiven asansörü... Asansörün maliyeti yaklaşık 5000 pound. En önemli özelliği ise hayvanların patileriyle asansörü...
 3. Evsel atık su arıtma projesi

  Evsel atık su arıtma tesis proje örneği olan var mı nette buldum ama hesaplamalar yok bu konuda bana yardım edebilecek birileri var mı acaba..teşekkür ederim
 4. Büyükbaş hayvan çiftliği atıklarının (hayvan dışkısı v.b.) su kirliliğine etkisi yardım..

  merhaba arkadaşlar, gübre olarak kullanılması amacıyla büyük baş hayvan çifliklerinde hayvan dışkıları ayrı olarak biriktirilmektedir. peki bu dışkılar bir şekilde kaza ile yüzeysel su ortamına karıştığında ne gibi etkiler yaratır bu konuyla ilgili elinde tez v.b. döküman olan varmı?
 5. Büyükbaş hayvan çiftliği a.a.t

  Arkadaşlar büyükbaş hayvan çiftliği atıksu arıtması ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var.