Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hazır beton santrali

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında realastala tarafından paylaşıldı.

1. realastala

realastala CMNet Üyesi

Merhabalar
    mobil bir hazır beton satrali kurulacak 1 yıldan az duracak fakat kapasitesi 130 m3/saat olacak
    bunun için hangi izinlerin alınması gereklidir
    Şimdiden teşekkürler

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Konunuzun başlığını değiştirdim ayrıca çevre izinleri bölümüne taşıdım. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaklardır..

3. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

bilen arkadaşlardan bende yardım bekliyorum

4. Meltem OSMANOĞLU

Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

konu hakkında bilgi olan varsa diye güncellemek istedim

5. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar..
    çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar ekler..
    ek-2
    2.14 Üretim kapasitesi 10 m3/saat veya üzerinde olan, çimento kullanarak beton, harç veya yol malzemesi üreten tesisler; malzemelerin sadece kuru oldukları zaman karıştırıldıkları yerler dahil. (Kuruldukları yerde bir yıldan az kalacak tesisler hariçtir).
    1 yıldan az kalacak diye gösterirseniz herhangi bir izin almanız gerek kalmaz.

6. Firdevs

Firdevs CMNet Üyesi

1 yıldan az kalacak tesisler için çevre izni istenilmez ancak yinede ÇED ve çevre izni konusunda İl Çevre Müdürlüğüne görüş sormanızı, kurum görüş yazını dosyanızda bulundurmanızı tavsiye ederim.

Derya Efe bunu beğendi.
  7. oseflek

oseflek Misafir

şantiyemizde mevcut 90m3/h kapasiteli mobil beton santrali de kurulduğu yerden bir yıldan az kalacak tesisiler kapsamında olduğundan çevre izni kapsamı dışında tutuldu ama ÇED Olumlu raporu var.

8. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

yani ptd mi hazırlamanızı istediler.

9. cevreci_gokhan

cevreci_gokhan CMNet Üyesi

Merhaba, hazır beton santralimizde çöktürme havuzu bulunmaktadır. Çöktürme havuzundan çıkan su tesis içinde sulama amaçlı kullanılmakta. Deşarj muafiyet yazısı isteyeceğiz. İl Çevre çöktürme havuzu için proje onayı ister mi?

10. Arif Doğan

Arif Doğan CMNet Üyesi

2012/9 sayılı Genelge kapsamında çöktürme havzları proje onayına tabi tutulmaktadır. Ancak mevcut Atıksu Tesislerinizin Bu projeden muaf tutulması için ekteki madde V tekilerden en az birini sağlamak zorundasınız.

Ekli Dosyalar:

11. Recep Harmandar

Recep Harmandar CMNet Üyesi

Genelge 14.02.2013'te 2013/4 güncellendi bilginize ..

mkqdv.jpg

14.02.2013 GENELGE (2013 /4 ) ilgili madde .

Arif Doğan ve Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
  12. cevreci_gokhan

cevreci_gokhan CMNet Üyesi

Paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

Recep Harmandar bunu beğendi.
  13. Mustafa Keşci

Mustafa Keşci CMNet Üyesi

İş akım şemasında atıklar kısmında Çöktürme havuzunda bir süre sonra biriken katı maddelerin nasıl temizlendiği ve bertaraf edildiği hakkında ne yazmam gerekir.
    teşekkürler...

14. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

şantiyelere ve maden ocakları harfiyat alanına verdiğini yaz.

15. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Üniversitelerin çevre mühendisliği bölümüne hazırlatacakları teknik rapor derken neyi kasdediyor acaba ?

16. Şeyma Huyut Eyigün

Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

Mesajınızda alıntılama yaptığınız proje onayı, proje onayının olması için detaylı bir teknik proje tanıtımı gerekmekte.;) Bu rapora ve tesisin durumuna göre proje onayı veriliyor. Üniversitelerin Çevre Mühendisliği bölümünden.

17. Mustafa Keşci

Mustafa Keşci CMNet Üyesi

18. csungur

csungur CMNet Üyesi

Arkadaşlar elinde beton santrali çöktürme havuzu hesabı olan var mıdır? Konu ile ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim...

19. realastala

realastala CMNet Üyesi

cokturme havuzu hesap.jpg

20. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

peki bunun içindeki mil yada çöken kumu nasıl çıkaracaksınız. havuza zarar vermeden. sanat yapısı yapılacak mı...

Hazır beton santrali konusuna benzer içeriklerimiz
  1. beton santrali çevre izini ile ilgili

bu konu ile ilgili yapılması gerekenler hakkında bilgi almak istiyorum 187 bin ton/yıl kapasitesinde olan bir beton santrali için emisyon deşarj titreşim ve istenirse gürültü izinleri ile ilgli il çevreyle olan ilişkilerle ilgili nasıl bir yol çizilmesi gerekiyor bu konu ile ilgili bir yardım istiyorum kısacası neler yapmalıyım. bir konu daha beton santralinde mixer yıkanması sonucunda...
  2. hazır beton firmaları

hazır beton firmaları hangi çevre izinlerine tabiler
  3. Beton santrali yıkama suyu

Sayın arkadaslar Birkac soru sormak istemistim. Beton kamyonlarının beton yıkama suyunu havuzda biriktirip çökelmeye bırakıyoruz. -Bundan sonra islem olarak (kurallara uygun olarak) ne yapilmalidir. -Olcmemiz gerekli degerler nelerdir -Suyu ve biriken camuru ne yapılmalıdır. Herkese tesekkur ediyorum
  4. Mobil beton santrali

mobil beton santrallaerinde pm10 ve çöken toz ölçümü yapılmasına gerek var mıdır acaba?
  5. Beton santrali

beton santralleri ğürültü konulu çevre izninden muafmıdır?