Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hazır Beton Sektöründe ISO 14001 Sisteminin Uygulanması

Konu, 'Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001)' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

ÖZET
    Bu çalışmada hazır beton sektöründe faaliyet gösteren bir firmada, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi çalışmaları ve bu sistem gerekliliklerinin Kalite Yönetim Sistemi ile entegre edilmesi anlatılmaktadır.

Firma, Entegre Yönetim Sistemi ile sürekli gelişimi sağlamayı öncelikli stratejileri arasında belirlemiş ve bu kapsamda ISO 9001:2000 Kalite ,OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği , ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri ile Entegre Yönetim Sistemi oluşturmayı hedeflemiştir.

Bu kapsamda ISO 14001 Projesi, proje planının hazırlanması ile başlatılmıştır.Operasyonun çevresel boyutlarının incelenmesi ile yapılacak aksiyonlara yönelik ön bütçe belirlenmiştir.Oluşturulan proje ekibi liderliğinde yasal mevzutlar kapsamında sistem çalışmaları yürütülmüştür.Sistem ile ilgili dokumantasyon yapısı oluşturulmuş ve ortak konular Kalite Yönetim Sistemi ile entegre edilmiştir.Kurulan sistem, yapılan iç denetimlerin ardından, bağımsız bir dış denetim firması tarafından tüm tesisler bazında belgelendirilmiştir.

Kurulan yönetim sistemi ile firma bünyesinde proaktif çevre kültürü oluşturulmaya başlanmıştır.Çevresel unsurların değerlendirilmesi, atıkların uygun yöntemlerle bertarafı ve hazırlanan dokumantasyon ile tüm tesislerde çevre standartları belirlenmiştir.Ögörülen çevre unsurlarının kontrol yöntemleri Üst Yönetimin gerekli kaynağı sağlaması ile başarıyla uygulanmıştır.İzleme ve ölçüm faaliyetlerinin işletilmesi, düzeltici ve önleyici faaliyetler , iletişim ve sürekli eğitimler ile kurulan sistem sürekliliği sağlanmaktadır.

Dosyanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz. isguvenlikciler.com adresinden alınıp eklenmiştir.

Hazır Beton Sektöründe ISO 14001 Sisteminin Uygulanması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Iso 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standardının Otomotiv Yan Sanayiine Uygulanması

Amerika ve Avrupa ülkelerindeki endüstriyel kuruluşlar, artan kamuoyu baskısı ile, çevre üzerinde yarattıkları etkilerin tüketiciler tarafından dikkate alındığının farkına varmışlardır. Dolayısıyla, gelişmiş ve gelişen ülkelerde endüstriyel kuruluşlar sürdürülebilir gelişme kapsamında, kendi çevre yönetim sistemlerini kurmaya başlamışlardır. ISO 14000 Çevre Yönetim Sistemi (ÇYS) Standartları,...
  2. Hazır Beton Tesislerinin Çevreye Etkisi Çok Güzel Bir Çalışma ..

HAZIR BETON ÜRETİM TESİSLERİ 1. Hazır Beton Üretim Tesisleri Hakkında Genel Bilgi 2. Hazır Beton Üretim Tesislerinden Kaynaklanan Su Kirliliği 3. Hazır Beton Üretim Tesislerinden Kaynaklanan Katı Atık Kirliliği 4. Hazır Beton Üretim Tesislerinden Kaynaklanan Hava Kirliiliği 5. Hazır Beton Üretim Tesislerinden Kaynaklanan Gürültü Kirliiliği 6. Avurpa Birliği’nde Hazır Beton Üretim Tesisleri 7....
  3. hazır beton firmaları

hazır beton firmaları hangi çevre izinlerine tabiler
  4. Hazır beton tesislerinde atık su geri dönüşüm

hazır beton tesislerinde saha içi yıkama sularının geri dönüşümü için ne yapabilirim. arkadaşlar bununla ilgili çalıştığınız bir firma varmı? tasarım kriterleri neler olmalı? il çevre ve şehircilik müdürlüğü onaylı bir proje istiyor. atıksudan muaf olabilmemiz için bu gerekliymiş. yardımcı olursanız çoook sevinirim sayın meslektaşlarım.
  5. Hazır beton santrali

Merhabalar mobil bir hazır beton satrali kurulacak 1 yıldan az duracak fakat kapasitesi 130 m3/saat olacak bunun için hangi izinlerin alınması gereklidir Şimdiden teşekkürler