Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

HDPE malzeme hurdanın atık kodu nedir

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Aslı Keskin Şenel tarafından paylaşıldı.

1. Aslı Keskin Şenel

Aslı Keskin Şenel CMNet Üyesi

merhabalar,

yerlaltı su borusu olarak da kullanılan HDPE veya PE 100 olarak tasfir edilen malzemenin atık kodu ne olabilir?
    Teşekkürler şimdiden.

2. Zeynep Saltık

Zeynep Saltık CMNet Üyesi

Merhaba,

Öncelikle kod numarasını bulabilmek için atığın hangi sanayi kuruluşundan çıktığı bilmek gerekir.

3. Kağan

Kağan CMNet Üyesi

atık, hammaddesi HDPE veya PE 100 olan yerlaltı su borusu ise,
    17 02 03- Plastik veya
    17 02 04- Tehlikeli maddeler içeren ya da tehlikeli maddelerle kontamine olmuş ahşap, cam ve plastik (M) olmalı diye düşünüyorum.

hdpe malzemeler kolaylıkla geri dönüşüyor , plastik çanta vs yapımında ham madde olarak kullanılıyor bildiğim kadarıyla.

4. Aslı Keskin Şenel

evet dediğiniz gibi kolaylıkla geri dönüşümü sağlanıyor fakat kod olarak bilemediğim için bilir kişilere sormak istedim.

5. cevreM54

cevreM54 CMNet Üyesi

17 02 03 kodunda olduğunu düşünüyorum.
    Bu atık alımı için eğer tehlikeli atıklarla kontamine olmuşsa tehlikeli atık lisansı ile alınmalı.
    Şayet salt malzeme olursa tehlikesiz atık sınıfında olup Tehlikesiz atık Geri Dönüşüm lisansı ile geri dönüşümü yapılabilir.

6. Aslı Keskin Şenel

herkese yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

7. Meltem OSMANOĞLU

Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

merhaba konuyla ilgili bende şunu sormak istiyorum.

yardımcı olabilirseniz sevinirim.

HDPE jeomembran seriminde oluşan jeomembran atıkları hangi kodla değerlendirilmelidir.

HDPE malzeme hurdanın atık kodu nedir konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atik envanteri için atık kodu belirleme

Atık Envanteri oluşturulması Atık Yönetimi açısından büyük önem taşımaktadır. İnternetten derlediğim ve edindiğim bilgiler doğrultusunda bu konuyu etraflıca değerlendirelim. Öncelikle tesis veya işletmelerde bir atığa karşılık gelen atık kodunun belirlenmesi için [COLOR=DarkRed]"Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin...
  2. atık kodu

Öncelikle merhaba herkese benim sorum su olucak gemi yapan bir firmanın atık yönetim planı oluşturuyorum alkid boya, epoksi boya,tiner hangi kodlara sahip bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim.herkese iyi çalışmalar
  3. atık akümülatörlerin kırılıp kurşunları alındıktan sonra çıkan plastik dış aksamlarının atık kodu

atık akümülatör geri dönüsüm tesisinde akülerin kurşunları çıkarıldıktan sonra dış plastikleri kırılıp yıkanarak depolanıyor.bu plastiklerin atık kodunu bulamadım ve ne sekilde bertaraf edilecegi veya görüdönüşümü hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim yada bu palstiklerin analizini yapan yerler varsa burda paylasırsanız sevinirim
  4. Tehlikesiz atık kodu ve tehlikeli atık konteynırı

Merhaba; Tat lisanslı firmayız ve tehlikesiz atık belgesi alacaz. kodları nerden bulabilirim ? Ayrıca tehlikeli atık için yağ çözücü ve absorban maddeleri nerden temin edebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
  5. Atık malzeme toplama

Arkadaşlar Atık Pet Karton Cam şişe gibi malzemeyi aracımızla toplayarak depolayarak satmayı düşünüyoruz. resmi olarak ne yapmamız gerekir büyük bir yatırım yapma imakınımız yok kiralık arsa kamyonet ipi araç ufak bi pres makinası seklınde bi sistem düşünüyoruz ne kadar yasal vs acil cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler