• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

HDPE malzeme hurdanın atık kodu nedir

Aslı Keskin Şenel

Kayıtlı Kullanıcı
merhabalar,

yerlaltı su borusu olarak da kullanılan HDPE veya PE 100 olarak tasfir edilen malzemenin atık kodu ne olabilir?
Teşekkürler şimdiden.

@dynamicdesign

atık, hammaddesi HDPE veya PE 100 olan yerlaltı su borusu ise,
17 02 03- Plastik veya
17 02 04- Tehlikeli maddeler içeren ya da tehlikeli maddelerle kontamine olmuş ahşap, cam ve plastik (M) olmalı diye düşünüyorum.

hdpe malzemeler kolaylıkla geri dönüşüyor , plastik çanta vs yapımında ham madde olarak kullanılıyor bildiğim kadarıyla.

17 02 03 kodunda olduğunu düşünüyorum.
Bu atık alımı için eğer tehlikeli atıklarla kontamine olmuşsa tehlikeli atık lisansı ile alınmalı.
Şayet salt malzeme olursa tehlikesiz atık sınıfında olup Tehlikesiz atık Geri Dönüşüm lisansı ile geri dönüşümü yapılabilir.

merhaba konuyla ilgili bende şunu sormak istiyorum.

yardımcı olabilirseniz sevinirim.

HDPE jeomembran seriminde oluşan jeomembran atıkları hangi kodla değerlendirilmelidir.