Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

HDPE tank temizliği

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Ebru Uysal tarafından paylaşıldı.

 1. Ebru Uysal

  Ebru Uysal CMNet Üyesi

  arıtma tesisinde kullanılan HDPE tanklarının -tankların içinde polielektrolit var- dibinde tortulaşma olmuş ve emiş boruları sık sık tıkanıyor. bu tankların temizliği nasıl yapılmalıdır, herhangi bir kimyasal kullanılabilir mi?
   
 2. selimboztoprak

  selimboztoprak CMNet Üyesi

  Cevap: HDPE tank temizliği

  Ebru Hanım poli gerçekten sıkıntılı bir mesele bizimde denemediğimz yol kalmadı ama maalesef çözüm bulamadık. Tek yapacağınız şey tanzikli suyla çıkarmak. bildiğiniz gibi poliyi su seyreltebiliyor.
   
 3. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Cevap: HDPE tank temizliği

  Tankların temizliğini belli periyotlarda yaparsanız oluşan problem azalacaktır.Emiş boruları sık tıkanmasa bile havuzda yosunlaşma bile görülebiliyor.Biz de tazyikli su ile bakımını yapıyoruz.
   
 4. Ebru Uysal

  Ebru Uysal CMNet Üyesi

  Cevap: HDPE tank temizliği

  Tuğba hanım tazyikli suyu denedik fakat tanklar daha öncesinde hiç temizlenmemiş, bu yüzden tam anlamıyla temizlenme olmadı, dediğiniz gibi çözüm belli periyotlarda temizlemek sanırım.
   
HDPE tank temizliği konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Akaryakıt tank temizliği

  arkadaşlar, akaryakıt tanklarının en az 2 yılda bir dip tortusunun temizlenmesi ile ilgili yönetmeliklerde geçen bir madde bulamadım. bilen var mı?
 2. HDPE malzeme hurdanın atık kodu nedir

  merhabalar, yerlaltı su borusu olarak da kullanılan HDPE veya PE 100 olarak tasfir edilen malzemenin atık kodu ne olabilir? Teşekkürler şimdiden.
 3. Baca temizliği

  Sanayilerde baca temizliği ile ilgili herhangi bir yönetmelik var mı? Kaç senede bir ya da senede kaç defa baca temizliği yapılmalı?
 4. Atık konteyner temizliği

  Kolay gelsin, İşletmenizde atıkları ayrıştırdığınız konteynerlerin temizliğini nasıl sağlıyorsunuz?(evsel atık,tehlikeli atık..)
 5. Ctp ve hdpe basınçlı boru hakkında bilgi

  Basınçlı boru sistemleri hakkında bilgisi olan var mı? Dayanıklılık durumları nasıl ? 1. derece deprem bölgesinde hangisinin kullanılması daha iyi olur.