Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hegzan tankı yasal gereklilikleri

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında sefikisler tarafından paylaşıldı.

 1. sefikisler

  sefikisler CMNet Üyesi

  arkadaslar merhaba

  fabrikamız sınırları içerisinde hegzan takı bulunmakta yalnız hegzan tankının yerini değiştirmek istiyoruz. şu an için bakım grubunun bize gösterdiği alan fabrika yağ tankının yanındadır. yağ tankının yanına hegzan tankı koymamızın bir sakıncası varmıdır? birde illa bu alanı kullanmamız gerekirse yağ tankı ile hegzan tankı arasında olması gereken yasal uzaklıklarıda paylaşabilirmisiniz?
   
 2. Serhat Güler

  Serhat Güler CMNet Üyesi

  Cevap: hegzan tankı yasal gereklilikleri

  hegzan ve yağların msds' ini incelerseniz orada depolama şartları, hangi tip kimyasallarla tepkime verdiği, yangın riskleri hepsi yazar.
   
 3. sefikisler

  sefikisler CMNet Üyesi

  Cevap: hegzan tankı yasal gereklilikleri

  verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. ben yasal gerekliliklerle ilgili olarak sorumu yineliyim o zaman
   
 4. Serhat Güler

  Serhat Güler CMNet Üyesi

  Cevap: hegzan tankı yasal gereklilikleri

  mesafe konusunda yasal bir gerekliliği var mı açıkçası bilmiyorum bişey diyemeyeceğim Şefik bey. ama bana sorarsanız bu iş bakım grubunun işi değil. öncelikle sizin sorumluluğunuzda olduğu için kararı sizin vermeniz doğru olacaktır.

  bir de sormayı unuttum size tankın yerini değiştirmek istemenizdeki düşüncenizi öğrenebilir miyim? neden yerini değiştiriyorsunuz?
   
 5. sefikisler

  sefikisler CMNet Üyesi

  Cevap: hegzan tankı yasal gereklilikleri

  biraz gec oldu ama özür dilerim.
  hegzan tankının yerinin değiştirilmesi geçicidir. fabrika içerisinde şantiyemiz olduğundan ötürü geçici yer olarak yönetim kurulu kararıyla taşınması düşünülmekte saha içerisinde en uygun alan yağ tankının bulunduğu alan olduğundan ötürü bu karar alınmıştır.
  bu soruyu da iş güvenliği mühendisimiz adına soruyorum bilginize sorumluluk bende değil :D
   
hegzan tankı yasal gereklilikleri konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevresel Gürültü Kaynakları il İlgili Yasal Düzenlemeler

  Çevresel Gürültü Kaynakları il İlgili Yasal Düzenlemeler II Gurultu kirliliğinin türk mevzuatındaki yeri Gürültü ile İlgili Mevzuat Gürültü kirliliği ile ilgili konuların doğrudan yer aldığı mevzuatın dışında, diğer sorunların yanı sıra dolaylı olarak gürültü önlemleri, denetimler ve sorumluluklar ile ilgili genel maddeleri kapsayan farklı konumlardaki mevzuat da bulunmaktadır. Bunlardan...
 2. Arıtma çamurlarının araziye uygulanması için getirilen yasal düzenlemeler

  Arıtma çamurlarının araziye uygulanması için getirilen yasal düzenlemeler
 3. Yasal Yükümlülükler

  Sayın arkadaslar Yasal yükümlülüklerle ilgili tablo olusturmak konusunda yardim edebilir misiniz. 14001 ve 18001 icin boyle bir tablo olusturmak gerekiyormus.. simdiden tesekkur ederim
 4. Yasal Yükümlülüklerin Belirlenmesi Konsunda

  Öncelikle herkese iyi günler. Bu konuya uygun konu bulamadığım için (Çevre Danışmanlığı ile ilgili bir konu başlığı) buradan açıyorum. Yanlış yere açmış olabilirim. Henüz 2 aydır çevre danışmanlığı yapıyorum, yani yeniyim. Çevre danışmanlığını yaptığım bir tesisi bana "Yasal yükümlülüklerimiz nelerdir?" şeklinde bir soru yöneltti. İlk bakışta kolay gibi gelmişti:) İç tetkik yapar...
 5. Yasal mevzuatı izleme

  arkadaşlar iso 14001 için güncel yasal şartları izleme tablosu olan varsa bana iletebilirse sevinirim teşekkürler