Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hek'e ayrılan tomografi ve röntgen cihazları

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Mesut Gergin tarafından paylaşıldı.

1. Mesut Gergin

Mesut Gergin CMNet Üyesi

Merhabalar..HEK'e ayrılan tomografi ve röntgen cihazlarının tüplerinin nasıl ve kimlere teslim edilmesi gerektiği konularında bana yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden tşk ederim..

2. İZAYDAŞ gönderebilirsiniz Türkiye atom enerjisi kabul etmiyor zaten.Atık koduda
    16 02 15*
    Iskarta ekipmanlardan çıkartılmış tehlikeli parçalar

biz görüştük İZAYDAŞ ile bertaraf ücreti için teklif aldık kargo ile yolladık.

Mesut Gergin bunu beğendi.
  3. Mesut Gergin

Mesut Gergin CMNet Üyesi

4. Gizem Uzunel

Gizem Uzunel CMNet Üyesi

Yasemin Hanım;
    HEK'e ayrılan tomografi ve röntgen cihazlarının tüpleri " 16 02 15* Iskarta ekipmanlardan çıkartılmış tehlikeli parçaları"' olarak geçtiğinden nasıl emin olabiliriz. Buna ulaşabileceğimiz bir döküman var mı, varsa paylaşabilirmisiniz.

Ayrıca HEK'e ayrılan tomografi ve röntgen cihazlarının tüpleri radyoaktif atık olabilir mi? yardımcı olurmusunuz. Teşekkür ederim.

Mesut Gergin ve Koray bunu beğendi.
Hek'e ayrılan tomografi ve röntgen cihazları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İl çevreye ayrılan bütçe.?

Arkadaşlar bu konulara pek kafam çalışmaz ama bu habere göre nasıl bi yorum yapabiliriz.? çevre kimin umurunda mı yoksa başka bi durummu ? başka derken il çevreye yatırılan paraları (harç,ceza vb.) yine aynı il çevre kullanabiliyormu.yani biz 30 bin tl verelim, kendi yağıyla kavrulur durumumu ? http://bizimkocaeli.com/Güncel/48874-cevre-ve-ormana-ucsifir-bin-tl-butce.html
  2. Atık Fixer Suyu Ve Röntgen Filmi Toplama Lisansı

Bu lisansı almak için ne gerekiyo acaba ?
  3. KOI-BOI cihazları

Arkadaşlar merhabalar, laboratuvarında bu ölçüm cihazlarından olan var mı? Genelde spektoftometre ile KOİ ölçümü yapılıyor diye biliyorum.BOI5 içinse inkibatör lazımmış. Kullandığınız veya önerebileceğiniz markalar ve cihazlar varsa çok sevinirim.
  4. Icp-ms/oes, gc-ms, gc cihazları hakkında yardım

iyi günler bana acil olarak ICP-MS/OES vb. cihazların ölçüm aralıkları lazım. Tam olarak konu: 'EC Water Frame Directory/AB Su Çerçeve Direktifinde yeralan "priority pollutants/öncelikli kirleticiler" için belirtilen detection limit değerlerinde bu kirleticileri suda ölçmek için uygun cihaz ve metot belirlenmesi' metodları belirledim ama cihazları ve bu cihazların ölçüm aralıkları...
  5. Çevre bakanlığı hurdaya ayrılan araçları ekonomiye kazandırıyor

[SIZE=17px]Çevre Bakanlığı Hurdaya Ayrılan Araçları Ekonomiye Kazandırıyor [SIZE=17px]Türkiye'de 2012 Mart ayından bugüne kadar 9 bin 290 adet araç hurdaya ayrılarak, trafikten silindi. [COLOR=#333333]Türkiye'de 2012 Mart ayından bugüne kadar 9 bin 290 adet araç hurdaya ayrılarak, trafikten silindi. Hurda araçları geri dönüşümünü sağlayan Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı 44 bin 159 aracın...