• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hergün bir şeyler yaz...

Çiğdem Aksoy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
..
Merhaba arkadaşlar; aklınızdan geçen güzel / özlü / komik sözleri burada paylaşabilirsiniz çok uzun olmamakla beraber bir iki cümlelik sözler yazmanız dileğiyle...

Yalnız çok rica ediyorum bu konu altında soru sormayın günlük paylaşmayın konuyla alakalı olmayan bir şey yazmayın beğeniyorsanız yalnızca ''beğen'' butonunu kullanın ayrıca teşekkür etmek için yeni yazı yazmayın. Mesajlara alıntı yapmayın.
İyi Eğlenceler...

İnsanlara hiç bir beklentin olmadan fedakarlık yapacaksan yapacaksın yoksa terk ettiğinde yada edildiğinde çok fazla üzülürsün.
Karşıdan beklentiye girmediğiniz sürece mutlu olursunuz :)
Mutluluğunuzu başkalarının ellerine teslim etmeyin :)

Geçenlerde Tropico 5 diye bir oyun oynuyordum. Diktatör olarak ada yönetiyorsun. Arkadaş ne istedilerse fazla fazla verdim, eğitim, maaş, eğlence, iş, güvenlik, sağlık ve ev... En sonunda yine isyan ettiler. Oyun yapımcıları bile çözmüş en sonunda ingilizce şöyle bir mesaj çıktı: "insanoğlunun gözünü toprak doyurur."

Napolyon, gizlice yani gizli bir kılıkta İstanbul'a gelir ve daha sonra İstanbul'u gezer. Gezdikten sonra kafayı yer, adeta çıldırır, resmen deliye döner ve sonra şunu söyler; "Eğer dünyada tek bir ülke olsaydı, başkenti İstanbul olurdu."

Sakın gelme,
Gelirsen mutlu edersin beni,
Gözlerim belki değer gözlerine,
Aşk girdabına düşer yüreğim,
Ellerine dokunma ihtimalim bile,
Çağlatır yüreğimi,
Sakın Gelme,
Gelirsen yanar bedenim,
Ben değilimdir aslında seraptır göreceğin,
Sakın Gelme,
Gelirsen Mutlu Edersin Beni,
Ve ben mutluyken daha çok severim seni...

goc etmek icin dogdular. ya goc edecekler, ya da olecekler. korkunc tehlikelere ragmen ilerliyorlar. yaslilar bunu defalarca yasadi. gencler suruden ayrilmama geregini biliyorlar. buyuk tehlikelere ragmen ilerliyorlar. yollarina devam etmeliler. doga onlara fisildadi.. harekete gec. harekete gec ve yasa

YAŞŞA CLEMENTINE !
Gece susmuş
çığlıklarımı, göz yaşlarımı, bağırmamı bekliyordu
bense kulaklarımı öldürme niyetindeydim
Clementine şarkısı bunu başarır mıydı?
peki ya Nightwis ?
fena sayılmazdı
bıkmış ruhum müzikle yamalar yaptı yaptı yaptı. . .
tuhaftır diye geçirdim içimden
ya benim adım Clementine olsaydı
sonra sarışın olmadığıma sevinip, adımın Audrey Hepburn olmasına karar verdim.
Gece’nin suratsız gülüşü üzerimden geçti
bugün de ümidini yıkmıştım
yaşşa Clementine !

ELİF AKBEY

...
Bir yer var, biliyorum;
Her şeyi söylemek mümkün;
Epeyce yaklaşmışım, duyuyorum;
Anlatamıyorum...
Orhan Veli..

Kisa ve dokunakli bir hikaye:

Bir gün Beethoven, bir arkadaşı ile birlikte Viyana sokaklarında dolaşmaktadır. Tam bu sırada bir apartmandan piyano sesi geldiğini duyar ve kafasını kaldırıp bakar. Apartmanın ikinci katındaki cam açıktır ve ses oradan gelmektedir. Arkadaşına, çalan kişinin muhteşem çaldığını ve onu görmesi gerektiğini söyler. İkisi birlikte ikinci kata çıkıp kapıyı çalarlar. kapıyı açan kadın, Beethoven’ı hemen tanır ve şok olur. Beethoven, piyano sesine geldiğini ve mutlaka çalan kişiyi görmek istediğini söyler. Kadın, piyanoyu çalanın kızı olduğunu ve tanışmaktan mutlu olacağını belirterek onları içeri alır.
Beethoven, piyano çalan kızın olduğu odaya girer. Annesi kıza, Beethoven’ın geldiğini söyler ve kız çok heyecanlanır, hemen ayağa kalkar, fakat kız kördür. Bunu gören Beethoven, “lütfen benden birşey isteyin” der, maddi bir şey isteyeceklerini düşünerek. Kızın cevabı şu olur; “ben hiç ayışığı görmedim, bana ayışığını anlatır mısınız?”
bunun üzerine Beethoven piyanonun başına geçerek, ayışığı sonatını, doğaçlama olarak besteler.