• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hergün bir şeyler yaz...

Çiğdem Aksoy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
..
Merhaba arkadaşlar; aklınızdan geçen güzel / özlü / komik sözleri burada paylaşabilirsiniz çok uzun olmamakla beraber bir iki cümlelik sözler yazmanız dileğiyle...

Yalnız çok rica ediyorum bu konu altında soru sormayın günlük paylaşmayın konuyla alakalı olmayan bir şey yazmayın beğeniyorsanız yalnızca ''beğen'' butonunu kullanın ayrıca teşekkür etmek için yeni yazı yazmayın. Mesajlara alıntı yapmayın.
İyi Eğlenceler...

ÇEVRE MÜHENDİSİ ’ NİN AŞKI : Birer difüzör olmak vardı seninle. Bir havuz tabanında yan yana ya da ayni savakta iki üçgen diş. Ne bir dalgıç perde ayırsın bizi ne de bir çamur sıyırıcı. Çökeceksek birlikte çökelim demiştik bir havuzun derinliğine... Ama yine de beraber olamazdık. Ben zavallı bir laminer akim iken sen ise hep türbülanslıydın. Reynold sayılarımız bile farklıydı. Ben ne korozif maddeler gördüm. Sen paslanmaz çelik iken bir tespit kitlesi gibi direndim. Hayatin basınç kuvvetlerine seni başka bir floka bağlı görünce bir ölü bölge oldun içimde Ne yük kayıpları yasadım bilemezsin. Oysa söz vermiştik seninle anaerobik şartlarda bile birlikte olmaya. Ne bir toksik madde ne de bir patojen koparamazdı bizi. Bir gün belki her şeyi anlayacaksın ama o zaman ben çoktan içsel solunum yapmış olacağım :) :) :)

Hani dostlar vardır,
bunaldığınızda, yanınızda hissettiğiniz
ve kimi zamanda bulduğunuz.
Hani dostlar vardır,
iki eli kanda olsa bile,
ihtiyaç duyduğunuzda koşarak gelen.
Hani dostlar vardır,
kederinizi kederi bilen.
Hani dostlar vardır,
üzemezsiniz, kıramazsınız, kıyamazsınız.
Hani dostlar vardır,
fikre ihtiyaç duyduğunuzda sizi,
sizden fazla düşünüp akıl verir.
Hani dostlar vardır,
beraber olduğunuzda kederiniz bitiverir.
Hani dostlar vardır,
"İyi ki var" dediğiniz...

Hakiki dost Allah gibi mahrem olmalıdır. Dostun çirkinliklerine, hoşa gitmeyen hallerine tahammül etmeli, hatasından incinmemelidir. Dosttan yüz çevirmemelidir, dosta itiraz etmemelidir. Nitekim rahmeti bol olan Allah kullarının ayıplarından. (Şems-i Tebrizi)

vicdanınızı alana da hesap sormak lazım aslında...

son çıkacak olan vicdana varış için tüm bu çileler anca öle onun değerini anlarsın belki de... :)

insanı,bir vicdan bir de umut yıkarmış...ben ikincisini seçtim

Ehl-i diller arasına aradım kıldım talep
Her hüner makbul imiş illa edep illa edep (La edri...)

(Gönül ehlinden himmet; nasihat ve yardım istedim.
Anladım ki her işe yarayan şey makbuldür fakat edep gibisi yoktur.)

"Sevgi yalnız belli bir insana bağlılık değildir; bir tutumdur; kişinin yalnız bir sevgi nesnesine değil, bütünüyle dünyaya bağlılığını gösteren bir kişilik yapısıdır. Kişi yalnız bir tek insanı seviyor, başka her şeye karşı ilgisiz kalıyorsa, sevgisi sevgi değil, birlikte yaşamaya bağlılık ya da yaygınlaştırılmış bir bencilliktir."