• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hergün bir şeyler yaz...

Çiğdem Aksoy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
..
Merhaba arkadaşlar; aklınızdan geçen güzel / özlü / komik sözleri burada paylaşabilirsiniz çok uzun olmamakla beraber bir iki cümlelik sözler yazmanız dileğiyle...

Yalnız çok rica ediyorum bu konu altında soru sormayın günlük paylaşmayın konuyla alakalı olmayan bir şey yazmayın beğeniyorsanız yalnızca ''beğen'' butonunu kullanın ayrıca teşekkür etmek için yeni yazı yazmayın. Mesajlara alıntı yapmayın.
İyi Eğlenceler...

Acıyan yerlerini öpecek biri varsa hayatında… önemli olmaz düştüğün yerler, atıldığın kuyular, aldığın yaralar, yalan çıkar bildiğin tüm doğrular…
İşittiğin tüm kötü sözlerin yeri bile çabuk iyileşir o zaman…
Nasihat etmeden, küçümsemeden dinleyen, anlatırken bile geçecekmiş gibi gelen. Yuva sıcaklığında bakışlarıyla içini ısıtan, seni olduğun gibi kabul eden, değiştirmeye çalışmayan, istediği kalıplara uymasan da seni sevmekten vazgeçmeyen biri varsa eğer…
Korkma incinmekten..! bırak sıyrıklar olsun dizlerinde!...
öper ve geçer…!
(alıntı)

"Sevgide güneş gibi ol,
Dostluk ve Kardeşlikte akarsu gibi ol,
Hataları örtmede gece gibi ol,
Tevazuda toprak gibi ol,
Öfkede ölü gibi ol,
Ya olduğun gibi görün,
Ya göründüğün gibi ol"

Hz. Mevlana

Sular Yükselince Balıklar Karıncaları yer.
Sular çekilince de karıncalar Balıkları...
Bugünkü üstünlüğüne güvenme!
Kimin kimi yiyeceğine
"SUYUN AKIŞI" belirler...

Uğraşma boşuna, seni ancak gördükleri ve duydukları kadar anlayacaklar. Kimse, bir sen daha olamayacak bu dünyada. Kimse tam anlamıyla sende seni bulamayacak. Gücün yetmeyecek herhangi bir icat edilmiş dilde kendini tam anlamıyla anlatmaya, gördükleri ancak kendi anladıkları kadarı olacak…

Mevlana

Her sabah hesabınıza 86.400 TL yatıran bir banka düşünün. Gün boyu istediğiniz kadar parayı harcamakta veya harcamamakta serbestsiniz. Parayı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Oyunun sadece tek bir koşulu var: harcamayı başaramadığınız meblağ ertesi güne devretmez, akşam hesabınızdan geri çekilir ve bu paranın hiçbir bölümünü ne sebeble olursa olsun saklayamazsınız. Bir önceki günün tutarınıntamamını harcamış veya hiçbir bölümünü harcamamış da olsanız ertesi sabah hesabınızda yine 86.400 TL bulacaksınız. Nasıl keyifli değil mi? Farkında olsanız da olmasanız da aslında hepimizin böyle bir bankası var.. Adı ''ZAMAN". Her sabah 86.400 SANİYE hesabınıza yatıyor ve o gün daha fazlasını asla harcayamıyorsunuz. Kullanamadığınız kısım ise akıp gidiyor ve hesabınızdan siliniyor, hiç devretmiyor. Her gün size yeni bir hesap açılıyor, her akşam günün bakiyesi siliniyor.. Eğer günlük hesabınızı kullanmadıysanız, bu zarar sizindir, geriye dönüş yok, yarından avans çekmek yok... Bugünü, bugünkü hesaptan yaşamalısınız... ZAMAN hiç kimseyi beklemez...

"Ağladım çünkü seninle konuşamadım. Ağladım çünkü sen beni görmüyorsun ve ben seni seviyorum.
Sen ancak birisi öldüğünde duygusal yaklaşabiliyorsun. Senin duygu alanına girebilmek için illa ölmek mi lazım?
Cesaretin olmadan ne yapacaksın ki. Hayatımda tanıdığım en korkak adamsın. Herkese meydan okuyorsun ama kendi duygularından korkuyorsun.
Tabii en büyük acıları sen çektin di mi, ben hiçbir şey bilmiyorum.
Dünyanın ekseni kaydı. 12 cm yerinden oynadı, sen bana 1 cm bile yaklaşmadın.
Saplantılısın. Ama ben seninle mutsuzluğa da varım. "

eğer herkesin bildiği birşeyi yazarsak hiç bir değeri yok gibi görünmekte,halbuki kimsenin bilmediği birşeyi yazmak belkide birçoğuna saçma gelmekte,o zaman mantık devreye girmekte kendi bilgi mihengine vurmakta kendince yorum çıkartmakta....peki herkesin bildiği fakat önemli gördüğü ve sürekli unuttuğu birşeyleri sürekli hatırlatmak daha mantıklı gelebiliyor...insan=nisyan=unutmak ===> e tekrar u ehsen velavkanu yüzseksen:)==yüzseksen defa da olsa tekrarlamak güzeldir!