Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hibrit toyota corolla

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Ümit Mert tarafından paylaşıldı.

 1. Ümit Mert

  Ümit Mert CMNet Üyesi

  Toyota, 2013 Detroit Otomobil Fuarı’nda gelecek nesilde Corolla olması beklenen Furia adındaki konsept otomobilini tanıtmıştı. Devam eden Şangay Otomobil Fuarı’nda da yerini alan Japon marka, standında hibrit motorlu Corolla’yı görücüye çıkardı.

  1366724135_toyota-yungdong-shuangqing-concept.jpg
  111 yeni modelin dünya lansmanına ev sahipliği yapan 2013 Şangay Otomobil Fuarı’nda, toplam 1300 model tanıtıldı. Halen daha devam eden fuarda yer alan 1300 modelin; 69’unu konsept otomobiller, 91’ini ise yeni-enerji teknolojisine sahip araçlar oluşturuyor.
  69 konsept otomobilden biri de Toyota standında ziyaretçilerini bekliyor. Yundong Shuangqing II adı verilen konsept otomobil hibrit olmasıyla dikkat çekiyor.
  2013 Detroit Otomobil Fuarı’nda yeni Corolla’nın gelecekteki hali olan Furia konsept otomobilini tanıtan Toyota’nın, Şangay’daki Yundong Shuangqing II otomobilinin de yeni Corolla’nın hibrit versiyonlu hali olacağı konuşuluyor.
  Tasarım bakımından Furia’yla benzerlikler taşıyan yeni otomobil, eğer hakkında çıkan dedikodular gibi Corolla’nın hibrit motorlu hali olursa Toyota’nın hibrit satışlarında Prius ailesinin yardımcısı olacak.
  Toyota’nın; Corolla Hibrit’te, Prius c’de kullandığı 100 beygirlik hibrit motoru kullanması bekleniyor.
  1366724164_toyota-yungdong-shuangqing-concept-3.jpg
  1366724233_2012-toyota-prius-c-5.jpg
  Kaynak
   
Hibrit toyota corolla konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Toyota ve Honda binlerce aracı geri çağırdı

  Son günlerde Toyota ve Honda’nın binlerce aracını geri çağırması Japonya’yı tedirgin etmeye başladı. Toyota’nın araç geri çağırmaları için Japonya Ticaret Bakanı Masayuki Noashima, “Durum ciddi. Geri çağırmalar, küresel ekonominin ortaya çıkarabileceği olası tehlikelere işaret ediyor” dedi. Dün de Honda 140 bini ABD’de olmak üzere dünya genelindeki 646 bin adet Fit/Jazz ve City modeli...