Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidroelektrik santralleri (hes) ve rüzgar enerjisi santralleri (res)'nde çevresel etki değerlendirme

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında Recep Harmandar tarafından paylaşıldı.

1. Recep Harmandar

Recep Harmandar CMNet Üyesi

Özellikle "Gfb_tayfa" nickli arkadaş baksın geçen HES lerle ilgili döküman istiyordu belki işine yarar.
    ayrıca bakarsa buraya (( Gfb=Genç Fenerliler, Tayfa:Trabzonspor taraftar derneklerinden biri :) bağlantıyı kuramadım ))

Kamil Safa Kalay bunu beğendi.
Hidroelektrik santralleri (hes) ve rüzgar enerjisi santralleri (res)'nde çevresel etki değerlendirme konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Katı Atıklar ve ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme)

Katı Atıklar ve ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme) Prof. Dr. Ertuğrul ERDİN Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü BUCA/İZMİR Giriş 1. Atık oluşumunu engellemek (Kaynağında ÇED) 2. Atıkları madde olarak değerlendirmek (Geri kullanma = Reuse, Geri kazanma = Recycling: kağıttan kağıt hammaddesi, biyoorganik atıklardan kompost üretme gibi) (İşlemler...
  2. AB'nin nükleer santralleri testi

AB’deki tüm nükleer santraller ortak bir girişimle dayanıklılık testinden geçirilecek. AB Komisyonu’nun Enerjiden Sorumlu Üyesi Oettinger, testlerin 1 Haziran tarihinde başlatılacağını duyurdu. Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, Enerji komiseri Günther Oettinger son haftalarda yoğun eleştirilere uğradı. Avrupa Birliği sınırları içindeki 143 nükleer santralin hangi tehlikelere...
  3. Beton santralleri

arkadaşlar beton santrallerinin çevreye olan etkileri hakkında bilgisi olan varsa yada elinde döküman olan varsa paylaşırsanız sevinirim..
  4. Beton santralleri

arkadaşlar beton santralleri için GFB aşamasında gerekli olan yapı kullanım muafiyeti ile ilgili herhangi bir notunuz var mı? yönetmelikte göremedim de.
  5. Prof.dr.beyza üstün'ün hidroelektrik santralleri hakkında açıklamaları videosu

biraz eski tarihli video ama ben yeni gördüm. paylaşmak istedim. Lütfen siz de izleyin. yorumlarınızı bekliyorum. C_7hZIDNZe8