Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrojen Enerjisi Teknolojileri

Konu, 'Enerji Kaynakları' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Hidrojen enerjisi kaynakları üzerine hazırlanmış güzel bir döküman. Toplam 146 sf.
    Yazar : Dr. Mükerrem Şahin

Dökümanın tamamına EKTEN ulaşabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

2. black-06

black-06 CMNet Üyesi

link kırılmış malesef. lütfen yeniden ekleyebilir misiniz? şimdiden teşekkürler

3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Link yenilenmiştir.

Hidrojen Enerjisi Teknolojileri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Dalga Enerjisi

Doğal deniz dalgalarından enerji üretilmesi yönündeki gelişmeler henüz emekleme aşamasındaymış. Cep telefonu ve diğer iletişim araçlarındaki inanılmaz teknolojik gelişme hızı nedense bu tip yararlı sektörlerde görülemiyor. İlk bakışta, mantık olarak bluetooth olayından daha basit sanırım. Biri 15 yıl önce deseki görünmeden havadan havaya fotoğraf gidecek, biraz zor inanılırdı. Ama dalganın...
  2. Rüzgar Enerjisi.

[SIZE=38px]Son 10 Yılda 100 Kat Arttı..http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/son-10-yilda-100-kat-artti-21350.html
  3. Bozcaada'nın enerjisi

Bozcaada’da 4 ay önce eğitim ve demonstrasyon amaçlı olarak açılan Hidrojen Enerji Merkezi, Türkiye’de bir adanın enerji ihtiyacının hidrojenden sağlamayı amaçlaması açısından bir ilk oldu. Dr. Uygar Özesmi, Gezegen'in Geleceği adlı radyo programında bu konuyu şöyle yorumladı: "Güneş kolektörlerinden sağlanan enerji ile suyun elektrolizinden elde edilen hidrojenin, gelecekte adanın...
  4. Anaerobik arıtımda hidrojen eldesi

Arkadaşlar merhaba; Anaerobik arıtımda hidrojen gazı eldesi ve bunun kullanılması ile ilgili yerli & yabancı kaynak edinme konusunda problemler yaşıyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlarımız mevcut ise kendilerine çok müteşekkir olurum. Teşekkür ediyorum...
  5. Elektroliz ve hidrojen

Arkadaşlar elektroliz olayında hidrojen oluşurken herhangi bir enerji çıkıyor mu? Bir de hidrojenin patlama enerjisi ne kadardır? Hidrojen patladığında birim hidrojende ne kadar enerji açığa çıkar?