Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hidrolik ve Kesme Yağı Tüketimi Çevre boyutu yardım

Konu, 'Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001)' kısmında Aysun Kurt tarafından paylaşıldı.

1. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Hidrolik ve Kesme yağı Tüketiminin çevre boyutu KAynak tüketimi mi oluyor yoksa Toprak/Su kirliliği mi ??

2. Recep Harmandar

Recep Harmandar CMNet Üyesi

Cevap: Hidrolik ve Kesme Yağı Tüketimi Çevre boyutu yardım

Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliğine Göre
    12 01 (0,1,2,3,4....9) Metallerin ve Plastiklerin Biçimlenmesi ve Fiziki Ve Mekanik Yüzey İşlenmesinden Kaynaklanan Atıklar(Dövme, Kaynaklama, Presleme, Çekme, Tornalama, Kesme Ve Eğeleme Dahil)
    13 01 (6,7,8,9......99) Atık Hidrolik Yağlar

Bu Yönetmeliği Bir İnceleyin Tüketiminden Kastınız ? nedir.

3. Aysun Kurt

Aysun Kurt CMNet Üyesi

Cevap: Hidrolik ve Kesme Yağı Tüketimi Çevre boyutu yardım

ISo 14001 belgesi için çevre boyutları belirliyoruz mesela orda Su tüketimine çevre boyutu Doğal Kaynak tüketimi oluyor. Kesme ve Hidrolik yağı da çevre boyutu kaynak tuketimimi oluyor yoksa Torak su kirliliği mi oluyor?

Hidrolik ve Kesme Yağı Tüketimi Çevre boyutu yardım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çökeltme havuzu boyutu?

Çed için çökeltme havuzu boyutlarının etkisi varmıdır? yardıncı olursanız sevinirim
  2. Tehlikeleri Belirle Yerinde asetilen kesme işlemi

Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir. 13. Yerinde asetilen kesme işlemi Bir işçi tamir amacıyla çelik bir levhaya asetilen kesme işlemi uyguluyor. Tehlikeli Olabilecek Hususlar 1. Hortum oldukça gerilmiş....
  3. Hidrolik silindir sanayi çevre danışmalığı yapan var mı?

Arkadaşlar hidrolik silindir üreten bir tesisin çevre danışmanlığını yapan arkadaşlar var mı?bişey sormam gerek kimse yok mu?arkadaşlar sadece hidrolik silindir üreten tesisler ek 2 de hangi alt başlıkta değerlendiriliyor?
  4. Autocad çıktılarında kağıt boyutu

Merhaba gerçekte uzunluğu 100 m genişliği 20 m olan bir çizimin 1/100 ölçüsünde çıktısı alınırken gerekli olan kağıt boyutu kaç olmalıdır ?(mm cinsinden standart kağıt boyutlarında)yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
  5. Çevre izni hk yardım

Merhabalar, firmam çevre izninden ve ÇED'den muaf fakat yıl başında farklı bir adreste bulunan boyama tesisi (ÇED Gerekli değildir kararı var) bizim firmaya devroldu (bu tesisin çevre izni ile ilgili bir dokümanını bulamadım). bu durumda yeniden çevre iznine başvurmam gerekir mi?