Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"hüdro" hollanda yolcusu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Fatma Gül Es tarafından paylaşıldı.

 1. Fatma Gül Es

  Fatma Gül Es Genel Yönetici

  "Hüdro" Hollanda Yolcusu

  Hacettepe Üniversitesi Hidromobil Takımı (Hüdro) Hollanda'da yarışacak.  haber.jpg


  Hacettepe Üniversitesi'den yapılan yazılı açıklamada, çalışmalarına 2011 yılında başlanan ''Hidrojen Yakıtlı Elektrikli Araç'' projesinin, fosil yakıtların azalması, gün geçtikçe artan çevre sorunlarıyla ortaya çıkan yenilikçi ve ileri teknoloji bir araç olduğu belirtildi.
  Alternatif enerji kaynakları konusunda kamuoyunda farkındalığı yükseltmek, alternatif enerji teknolojilerinin yaygın kullanımı için gerekli beyin gücü ve bilgi birikiminin oluşmasını sağlamak, üniversite öğrencilerini teorik bilgilerini takım çalışmasıyla temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla çalışacak ürünler ortaya koymaya özendirmek üzere ulusal ''TÜBİTAK Hidromobil'' ve uluslararası ''Shell Eco-Marathon'' yarışmalarının düzenlendiği kaydedildi.
  Hüdro'nun 112,5 kilogram ağırlığıyla güvenlik ve teknik kontrolleri geçerek en hafif araç unvanına sahip olduğu aktarılan açıklamada, Shell Eco-Marathon Europe 2013 Organizasyonu'nun bu yıl Hollanda'nın Rotterdam şehrinde 15-19 Mayıs tarihlerinde gerçekleşeceği ifade edildi.
  Açıklamada yarışmadaki temel mantığın 1 litre benzine eşdeğer yakıtla en fazla yol katedebilmek olduğuna işaret edildi. Yarışmada, araçta hız sabitleyici, otomatik park, elektronik direksiyon ve bilgisayar veya tablet bilgisayardan kontrol imkanı verildiği de bildirildi.

  Haberin Linki: http://www.ntvmsnbc.com/id/25414792/
   
"hüdro" hollanda yolcusu konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Hollanda Yakma Tesisi

  Hollanda GAVI-VAM WIJSTER Yakma Tesisi Ø 735 000 ton/yıl kapasiteli bir yakma tesisidir. 1 temmuz 1993 de temeli atılmış ve 3 yılda da tamamlanmıştır. 22 nisan 1996 da da faaliyete geçmişti. Eylül 1997 e kadar da garanti süresi vardı. Tesisin boyutlandırılması için esas alınan çöp analizinin değerleri tablo da verilmiştir. Tesisin ana işlem kısımları ise : katı atık hazırlama üniteleri (...
 2. Hollanda otoyol projeleri

  Otoyollar ekosistemleri bölerler. Canlıların suya ve besine ulaşmalarını önlerler. Biyoçeşitliliği engellerler. Biyoçeşitliliğin yok olması yaşamın yok olması demektir. İşte bu etkileri azaltmak için doğa dostu çözümlere ve bu doğa dostu çözümler için karar alacak yöneticilere ve uygulayacak uygulamacılara ihtiyaç var. Bir karayolu projesi oluşturan mühendis ve yönetici yaşam için çok önemli...