Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

I. ambalaj komisyonu (ambalaj alt komisyonları raporları), 2009, ankara

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

?

Bu konu yararlı oldu mu?

1. Evet

100,0%
  2. Hayır

oy sayısı 0
    0,0%
  1. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Ambalaj atıklarının yönetimini belirli bir disiplin altında yürütmek üzere, ilk olarak
    30.07.2004 tarihinde Ambalaj ve Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği
    yayımlanmıştır Yaklaşık iki yıl uygulanan bu Yönetmelik yürürlükten kaldırılmış ve
    Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği (AAKY) 24.06.2007 tarih ve 26562 sayılı resmi
    gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yönetmeliğin 36 ncı maddesinde Ambalaj Komisyonu tanımlanmaktadır. Bu madde
    gereğince Komisyon; Yönetmelik doğrultusunda yürütülen çalışmaları ve uygulamaları
    değerlendirmek üzere toplanmaktadır. Ambalaj Komisyonu; yetkilendirilmiş kuruluşlar,
    ambalaj üreticileri, piyasaya sürenler, büyükşehir belediyeleri, il belediyeleri, ilçe
    belediyeleri, lisanslı toplama ayırma ve geri dönüşüm tesisleri, satış noktaları ve ilgili
    diğer sektörlerin yetkili temsilcilerinden oluşur. Komisyon, ambalaj sektörünün ilgili
    tüm taraflarını kapsamaktadır. Bu komisyon, Bakanlık temsilcisinin başkanlığında
    gerektiğinde toplanır. Komisyonun aldığı kararlar yönlendirici niteliktedir.

Bu doğrultuda Ambalaj Komisyonu, ilk olarak 20.05.2009 tarihinde, Çevre ve Orman
    Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Sedat KADIOĞLU başkanlığında toplantıya
    çağrılmıştır. Tüm gün yapılan değerlendirmeler sonucunda, 10 adet alt komisyonun
    kurulmasına karar verilmiştir. Komisyonların oluşturulmasında, 01.01.2005 tarihinden
    itibaren yürütülen uygulamalar ve uygulamada yaşanan sıkıntılar dikkate alınmıştır.

Ekli Dosyalar:

I. ambalaj komisyonu (ambalaj alt komisyonları raporları), 2009, ankara konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ambalaj atıkları

merhabalar; bir hastanede ambalaj atıkları toplanıyor ve belediye ile anlaşma yapılmış ve belediyede bi ambalaj geri dönüşümcüsü ile anlaşmış ama elimizde sözleşme den başka bişey yok elimizde başka hangi belgelerin olması gerekiyor? ben ambalaj atıkları kon. yön. inceledim ek 4 te yer alan bir önceki yıl üretilen toplam ambalaj atık miktarı diye bi form var bu formu doldurmam imkansız ne...
  2. Ambalaj Tat

Ambalaj tat için danışmanlık almak yeterlimi yoksa ayrıca çevre görevlisi bulundurmak gerekiyor mu?
  3. Ambalaj atıkları hk.

saygıdeğer arkadaşlarım, meslektaşlarım, sizinle başlıkta belirttiğim üzere bir konu hakkında bilgi almak için konuyu açmış bulunmaktayım, konuları göz gezdirdim fakat benim gibi soran pek bulamadım, aşına olmadığım için konu hakkında sizlerden bilgi talep etmekteyim, şimdiden yorumlarını/bilgilerinni esirgemeyen meslektaşlarıma teşekkür ederim, çalıştığım firmada bir yönetim biri olup,...
  4. Ambalaj atıkları hk.

Merhaba arkadaşlar, Tesisimizde çıkan atıklar için atık sepetleri yaptırdık. Sepetin ağzının açık olması bir sorun yarıtırmı? Sepetlerin içinde atık poşetleri var. Her vardiyada dolu poşet alınıp yerine temiz poşet tekılıyor. Fakat ağzının açık olması konusunda tereddütlerim var. Yönetmeliklerde de ağız açıklığı yda kapalılığıyla alakalı bir şey bulamadım. Yardımcı olabilirmisiniz acaba?
  5. Ambalaj ve ambalaj dışı plastik atıkların geri kazanımı lisansı için gerekli teknik uygunluk raporu

Ambalaj ve Ambalaj Dışı Plastik Atıkların Geri Kazanımı lisansı için gerekli Teknik Uygunluk Raporu formatı olan ve ya bilgisi olan var mı ?