• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Etkinlik I. ulusal izin, denetim, lab. ve çevre gör. çalıştayı

Bakanlığımızca, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri kapsamında çevreyi korumak ve sürekli iyileştirmek amacıyla çalışmalarımız devam etmektedir. Bu amaçla mevzuatın etkin bir şekilde uygulanması büyük önem arz etmektedir.
Bu itibarla, Bakanlığımızca İzin, Denetim, Laboratuvar ve Çevre Görevlileri konularında ülkemizde yaşanan sorunların tartışılarak çözüm önerilerinin üretilmesi, mevcut uygulamaların güçlendirilmesi, yürütülen araştırmaların çeşitlendirilmesi, uygulamaları ve araştırmaları yönlendirecek ve destekleyecek kararların alınması ve ilgili tüm paydaşlarla sektördeki yeniliklerin değerlendirilmesi amacıyla, 1-4 Mayıs 2017 tarihlerinde Afyonkarahisar’da “I. Ulusal İzin, Denetim, Laboratuvar ve Çevre Görevlisi Çalıştayı” düzenlenecektir.
Bu çalıştayın amacı izin, denetim, çevre laboratuvarları ve çevre görevlisi/danışmanlığı konularında tüm paydaşların yaşanılan sorunları dile getirebilecekleri, çözümler için görüşlerini paylaşacakları ve nasıl daha iyi uygulamaların geliştirilebileceğine dair fikir alışverişinde bulunacakları bir tartışma platformu oluşturmaktır. Zirve sonunda, yapılacak tüm tartışmaları kapsayacak bir rapor hazırlanacaktır. Katılımın kontenjanlarla sınırlı olacağı Çalıştayda yerel yönetimlerin, sanayicilerin, üniversitelerin, çevre laboratuvarları ve çevre danışmanlık firmaları ile ilgili kurum/kuruluşların bir araya getirilmesi planlanmakta olup; düzenlenecek oturumlara ve Çalıştay’a katılım konusundaki tüm ayrıntılı bilgilere (ulaşım, konaklama vb.)
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
internet adresinden ulaşılabilmektedir

Ekli dosyalar

• 1-4-mayis-2017-calistay-programı.docx
    20 KB · Görüntüleme: 39
Katılım sağlanırsa belki olumlu değişikler olabilir ama danışman firmaların hepsinin bunun için bütçesi olur mu bunu kimse düşünmemiş.

Bıraksınlar bu işleri çalıştaya ne gerek var parayı veren kim iş veren o zaman bütün her şey yalan bunu aşmak da kimsenin işine gelmediğine göre bu sistem yürür gider oteller de para kazanır ( not : 1250 tl kdv dahil bana getirin daha daha lüks bir otelde +1 gece daha fazlasına kalın... Bir kerede biz kazanalım :D :D )

Arkadaşlar ,

İlgili çalıştay bildirgesi yayımlanmış. Çok çok iyi konuşmacılar olmasına rağmen nasıl olur da bu kadar az kişi gider, anlam veremiyorum.

Eğer biz böyle platformlarda sesimizi duyuramaz isek, davete icabet etmeyip, sadece böyle forum sitelerinde derdimizi yanacak isek , kim bizi dinler ve ihtiyaçlarımıza sorunlarımıza cevap verebilir ki:( çok üzüldüm gerçekten. Konuşulması, tartışılması gereken onca şey vardı halbuki:(

Umarım çalıştay seneye yine tekrarlanır ve bu sefer ciddiye alınarak katılımcı sayısı artar, yoksa bu sektör sürüklenip gitmeye devam eder :(

Ekli dosyalar

• ÇEVRE DANIŞMANLIK, ÇEVRE GÖREVLİSİ BİLDİRGE.PDF
    613.5 KB · Görüntüleme: 65
Bu pazartesi yayınlandı ben üşenmedim tek tek okudum çok güzel noktalara da değinmişler ama hoşumuza gitmeyecek hususlarda var. Mesela bir Allah'ın kulu da lanet olası çevre görevlisi ibaresini kaldıralım dememiş yada kabul ettirememiş yerine başka ifadeler kullanılsın denmiş ''Çevre Görevlisi unvanının Çevre Danışmanı, Çevre Uzmanı, Çevre Sorumlusu veya Çevre Müşaviri gibi bir unvanla değiştirilmelidir.'' yani aynısının laciverdi mantığı devam etmiş.
Bir de eğer bu yazılanlar uygulanırsa yeni kurulan veyahut küçük çaplı danışmanlık firmaları hepinize geçmiş olsun büyük başlar katılıp resmen kendine yontmuşlar her şeyi.Yazılan şartları sağlayacak çok firma olamaz ya birleştirecekler yada kapanacaklar inşallah hayırlara vesile olur.

@TAÇ

Mutlaka bir diyen olmuştur. Ancak zaten bakanlık biliyor çevre görevlisine karşı tavrımızı.Çünkü her çevre görevlisi eğitiminde(online olunca şimdi yapılamıyor) itirazlarımızı dile getirdik. Oda yönetiminin bakanlığa yaptığı ziyaretlerde ve çevre mühendisleri ile bakanlık yetkililerinin bulunduğu her toplantıda bu mevzu dile getiriliyor. Muhakkak bu konu çalıştayda da konuşulmuştur.Ancak bakanlık bu konuda diretiyor. Ben de bu akşam oturup sakin kafayla okuyacağım raporu. Diğer mevzularla ilgili görüşlerimi sonra yazarım

konu başlığı yanlış yere açılmış arkadaşlar etkinlik duyurularını uygun başlığa açıp üst sıralarda tutarsanız bir çok arkadasımız bu şekilde haber alabilir buarada az kişi katılmış galiba sessiz protesto gibi birşey olmuş kendim çaldım kendim oynadım