Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

IBC tank

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Birgül Bakanoğlu tarafından paylaşıldı.

 1. Birgül Bakanoğlu

  Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,

  İçinde alkol olan kullanılmış IBC tankların kodunu bilen varmı? bunların niteliği nedir? Tehlikeli atıkmıdır yoksa ambalaj atığı olarakmı nitelendirmek gerekir? acil yardım edebilecek olan varmı ?
   
 2. Başak Döktür

  Başak Döktür CMNet Üyesi

  Mrb , benim çalıştığım tesistede IBC tankları var.İçinde reçine ve boya bulunuyor.Biz onları kontamine ambalaj ve tehlikeli atık olarak değerlendirdik ve lisanslı firmaya verdik.
   
 3. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  ıcınde alkol ve kımyasal bulasmıs butun ambalajlar, tehlıkelı atık sıfatına girmektedir , 15 01 10 olarak atık kodu ile tehlıkelı atık geri kazanım firmalarına uatf ile birlikte verebilirsiniz.
   
  Birgül Bakanoğlu bunu beğendi.
 4. Birgül Bakanoğlu

  Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

  cevaplar için tşk ederim.
   
IBC tank konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Akaryakıt tank temizliği

  arkadaşlar, akaryakıt tanklarının en az 2 yılda bir dip tortusunun temizlenmesi ile ilgili yönetmeliklerde geçen bir madde bulamadım. bilen var mı?
 2. HDPE tank temizliği

  arıtma tesisinde kullanılan HDPE tanklarının -tankların içinde polielektrolit var- dibinde tortulaşma olmuş ve emiş boruları sık sık tıkanıyor. bu tankların temizliği nasıl yapılmalıdır, herhangi bir kimyasal kullanılabilir mi?
 3. Akaryakıt istasyonlarında tank dibi çamurların bertarafı nasıl yapılıyor?

  merhabalar, akaryakıt istasyonlarnda tank, varil, vb kapların dip çamurlarının bertarafı nasıl ve hangi tesislerde yapılıyor? birde atık kodunu bulamadım ben atık listesinde yardımcı olursanız çok sevinirim
 4. Tank Yapımı

  kimyasal tankların taşma havuz hacmi yakıt tanklarında olduğu gibi tank hacminin 1/3 ' ü müydü?
 5. tat tesisinde lpg tank bulundurma standartları

  arkadaşlar merhaba,tat tesisinde lpg tankı bulundurabilir miyim,bunun standartları nedir,nasıl önlem alınmalıdır,ya da bulundurmak yasak mıdır,birleşik denetimde eksiklik yazıldığı için bütün arkadaşların görüşünü bekliyorum.