Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iç tetkik planı

Konu, 'Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001)' kısmında Funda Saltık tarafından paylaşıldı.

1. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

çys yapsamında iç tetkik planı yapanlar tüm bölümleri tetkik kapsamına aldınız mı ve ne tip sorular soruyorsunuz?

2. Yusuf Dulda

Yusuf Dulda CMNet Üyesi

Merhaba, 14001 iç tetkikinde pazarlama departmanı dışında tüm bölümleri kapsama almıştım, ancak belgelendirme denetiminde pazarlama departmanının da tetkik kapsamına alınmasını istediler. Bu nedenle planladığım 2013 iç tetkik programında tüm bölümleri kapsama aldım.

Bölümlerde Çevre boyutlarından başlayarak tetkik soru listesi oluşturursanız zaten sonrasında listeler uzayıp gidiyor. İsterseniz internette kolaylıkla bulabileceğiniz ve standart maddeleri üzerinden giden tetkik listelerine göz gezdirin..

3. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Tetkik sorularını epey toparladım da. Plan yapıp, hangi bölüme hangi sorular sorulacağını belirlemek gerekmeyecek mi? Yoksa soruları alıp, bölümlerin tetkikini yaparken o bölümün cevap verebileceği soruları seçip mi soracağım

4. Yusuf Dulda

Yusuf Dulda CMNet Üyesi

İlk İç Tetkik olacağı için genel maddelerin yanına 3 seçenek ekle Uygun/Uygun değil/Uygulanmaz şeklinde.. Tetkik sonucunda hangi maddelerin hangi bölümler için uygulanabilir olduğu tetkik sonunda ortaya çıkacaktır.

Ahu Nur Şahin ve Funda Saltık bunu beğendi.
  5. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Güzel fikir teşekkür ederim.

Iç tetkik planı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yıllık iç tetkik raporu

Sevgili arkadaşlar bununla ilgili arama yaptım ama bulamadım. Bildiğiniz üzere çevre görevlisi olarak çalıştığımız yerde tesis içi yıllık iç tetkik raporu hazırlamamız gerekiyor. Bu rapor nasıl olacak her bir departmanın mevzuatlara göre durumu mu yer alacak yoksa departmanların, tesiste uygulanan çevre yönetimine dair bilincini mi sorgulayacak; yol gösterici bilgiler verirseniz sevinirim.
  2. İç tetkik

Arkadaşlar, iç tetkik soruları hazırladım geliştirebilmem için yorumlarınızı rica ediyorum.
  3. iç tetkik

Arkadaslar cevre İzİn ve lİsanlarda İÇ tetkİk hazirlarken nelere dİkkat edİlİyor bİlgİsİ olan varmi yada Örnek İÇ tetkİk formati olan varmi
  4. İSG İç Tetkik Soru Listesi

Örnek İç tetkik soru listesi
  5. Iç tetkik raporu

Elimde iç tetkik raporu var ama nasıl doldurulacağı hakkında çok bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. TEŞEKKÜRLER.