• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iç tetkik raporu ve ziyaret tutanağı

Levent Yavuz

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar iç tetkik raporu ve ziyaret tutanağı ile ilgili bakanlığın yayınladığı bir format varmı

elinizde , herkes kendi düzeninde bir format hazırlamış , bakanlığınbir formatı olması gerekmiyormu.

Teşekkürler.

İŞLETMENİN ÇEVRE MEVZUATI BAKIMINDAN DEĞERLENDİRİLMESİ, bu kısmın tamamına takıldım bide bu kısma İŞLETMENİN ÇED MEVZUATINA GÖRE DURUMU @Serhat Mehmet Kar bey

İşletmenin Çed Mevzuatına göre durumu ÇED gerekli veya kapsam dışı veya ÇED gerekli değildir kararı yazısının tarihi ve sayısını belirteceksiniz. Atıyorum "20.04.2015 tarih ve 12345667 sayılı ÇED Kapsam Dışı yazısı mevcuttur." gibi..

peki bu su tüketimi hava yönetimi atık yönetimi gibi olan kısımlar var oralara neler yazacaz ki kafam karıştı orda.

" Tesisin Yükümlü Olduğu Çevre Mevzuatları Açısından Değerlendirmesi bölümünde, işletmenin her bir çevre mevzuatı açısından yükümlülükleri ve sorumlulukları değerlendirilmelidir. Değerlendirmelerde uygunsuzluğunun olmadı mevzuat açısından yükümlülüğünü yerine getirdiği, uygunsuzluk bulunduğunda hangi çevre mevzuatına göre uygunsuzluğu olduğu ve bu uygunsuzluğun nasıl giderileceği bilgisi yer almalıdır." bilgisi yer alıyor orda. Yani bu kısımda tesisinde hangi kapsamlarda yer alıyorsa ona uygun yapılan çalışma veya evreakları veya bilgi ve verileri bildireceksin. Herhangi bir uygunsuzluk söz konusu ise de bunları belirtmelisin diye anlıyorum ben :)

anladım teşekkür ederim saolun ama bnim tesis öyle büyük degil o kısma yazacaak birşey bulamadım yanine atıkda ne havada yani hiçbir sorun yok ölçümleri düzenli yapılıyor .

Ya mesela xx tarihinde bilmem ne firması tarafından ölçümler yapılmış olup değerler uygun bulunmuştur gibi birşey yazabilirsin daha sonra bu ölçüm raporlarını ek olarak raporun arkasına koyarsın fotokopi olarak veya aslını artık sen bilirsin onu

çok teşekkür ederim anladım kafam karışmıştı şimdi çözdüm yardımcı oldugunuz için çok teşekkür ederim kafanızı agrıttım kusura bakmayın.

Estağfirullah ne demek :) Bende 3 aydır tatta çalışıyorum bunlarla uğraşıyorum biraz anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım umarım yardımı olmuştur bir hatamız olduysa düzeltiriz artık beraber çünkü bende aynı şeyleri yaptım tutanaklarla alakalı :)

4 saattir iç tetkikle uğraşıyorum yaz yaz bitmiyor :) iç tetkik döneminde diye başlayan bölümlere ne yazıyorsunuz sonuçta ilk ayda hazırlanıyor bu iç tetkik. iç tetkik dönemi diye bişey olmamış oluyor ?

ben iç tetkik raporlarını yıl sonunda yapıyorum, bir yılın değerlenmesi şeklinde oluyor. ilk ayda hazırlama zorunluluğu danışmanlık firma olmanızdan mı kaynaklanıyor?

Yükümlülükler
MADDE 10 – (1) Çevre görevlisi;
c) İşletmeye hizmet vermeye başladığı tarihten itibaren otuz gün içinde, takip eden her yılda ise bir defadan az olmamak üzere işletmenin genel durumunu kapsayacak şekilde iç tetkik raporunu hazırlamak, bu raporları işletme sahibine veya yetkilisine sunmak ve sisteme yüklemekle

danışmanlık firması veya işletmede çevre görevlisi fark etmez sadece sisteme yükleme kısmında farklılık vardı oda şuanda kimse yükleyemiyor zaten

aylık çalışma takvimleri ile alakalı herhangi bir sıkıntı yaşayan var mı? sisteme yüklenilen tarihte geldik sizi bulamadık, yanlış bilgi vermişsiniz gibi... ne olabilirse artık bununla ilgili..

bu ictetkik ile ilgili olarak bana verildiginde firmalar ben bunu yapmadim bilmiyordum. 2 ay olmadan zaten oradan ayrildim. Herhangi bir ceza alir miyim bununla ilgili?

Sözleşme tarihi itibariyle 1 ay içinde iç tetkik ve eğitim yapmalısın. Bu süreyi 3 ay'a çıkaracaklardı ama son durum nedir bilmiyorum.