• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iç tetkik raporu ve ziyaret tutanağı

Levent Yavuz

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar iç tetkik raporu ve ziyaret tutanağı ile ilgili bakanlığın yayınladığı bir format varmı

elinizde , herkes kendi düzeninde bir format hazırlamış , bakanlığınbir formatı olması gerekmiyormu.

Teşekkürler.

Firma ÇED kapsamdışı ise GFB kısmı boş mu bırakılacak. Ayrıca genel atıklar ile ilgili yere fabrıkada oluşan bütün atık türleri yazılacak mı?

@NurBanu Merhaba,
ÇED Kapsamdışı ile ilgili bilgiyi ÇED Bölümünde belirtmeniz, GFB/İzin işlemleri ile ilgili bölüme de Çevre İzin ve Lisans Kapsamındaki yeriniz ve işlemler/görüşler ile ilgili bilgileri belirtmeniz gerekir.
Genel atıklar bölümünde, tesiste oluşan tehlikeli/tehlikesiz atıklarınızı belirtebilirsiniz.

teşekkür ediyorum @Melis Kara
İşletmenin çevre izin belgesi yada geçici faaliyet belgesi elimdeki evraklar arasında bulunmamakta.sadece kapsam dışı raporu var bende gfb kısmına kapsam dışı raporunu ekledim.yanlış yapmışım o zaman

@NurBanu
Kolay gelsin. Eğer ÇED kapsam dışı yazısı var ise iç tetkik ve aylık değerlendirme raporunda ÇED mevzuatı olan yere şu şekilde yazabilirsiniz: .......tarihli ve ...... sayılı ÇED kapsam dışı yazısı mevcuttur. Melis arkadaşımızın dediği ÇED'den muaf olup illa çevre izin ve lisanstan muaf olunacak diye bir şart yok. Çevre izin ve lisans yönetmeliği ek kapsamlarına bakarsın ve kapasite raporu ile karşılaştırarak kapsamını belirtirsin. Mesela örnek vereyim. TAT ve GDT firmaları ÇED'den muaf olurlar ama ek kapsamına girerler.

aradaslar merhaba
benim sorumluluğumun altında Ek-2 ye tabi 6 adet firmam var (5 aydır danışmanlık yapyorum) en az senede 1 kez bu firmalar iç tetkik raporları düzenlemek gerekiyor şimdi 2 3 firma için iç tetkik raporlarını düzenledim. sorum şu olacak bu içtetkik raporlarını illa koordinatör çevre görevlileri mi imzalaması gerekiyor eğer diğer çevre görevlisi imzalasa ne gibi problem oluşur daha önce bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar var ise yardımcı olurlar ise sevinirim

ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK göre
(2) (Değişik:RG-6/5/2014-28992) Çevre yönetim birimi; birinci fıkrada sayılanlara ilave olarak, birinci fıkranın (c) bendinde belirtilen iç tetkik raporunun birimde görev yapan iki çevre görevlisi tarafından hazırlanmasını ve sisteme yüklenmesini sağlamakla yükümlüdür.

4) Koordinatör çevre görevli;
b) (Değişik:RG-6/5/2014-28992) Çevre görevlilerinin hazırladığı iç tetkik raporlarını incelemek, değerlendirmek ve imzalamakla,