• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iç tetkik raporu ve ziyaret tutanağı

Levent Yavuz

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar iç tetkik raporu ve ziyaret tutanağı ile ilgili bakanlığın yayınladığı bir format varmı

elinizde , herkes kendi düzeninde bir format hazırlamış , bakanlığınbir formatı olması gerekmiyormu.

Teşekkürler.

@şükran nurcihangungor@hotmail.com özellikle otel işletmesi ve endüstri tesis örneği varsa çok iyi olur. Çok teşekkür ederim bu kadar zamandır ilgilenen siz oldunuz :hhhhhh:

@Melih Coşar
Danışmanlık firmalarında çalışan çevre görevlileri iç tetkik raporunu hazırlar , sadece koordinatör çevre görevlisi imzalar. doğru mudur?

Arkadaşlar,

Açın iç Tetkik rapor formatını

İlk Sayfasında kimlerin imzası isteniyor, son sayfasında kimlerin imzası isteniyor? Yönetmelik ne diyor bu konuda? Her şey açık, halen daha şu atmasa olur mu, bu atsa olur mu...

İÇ TETKİK RAPORU ¹˒ ²˒ ³˒ 4
../../2014
………………………. ……………………….
Çevre Görevlisi Çevre Görevlisi

İlk sayfa

………….………… ………………………. ……………………… …..…………………….
İşletme Yetkilisi Çevre Görevlisi Çevre Görevlisi Koordinatör Çevre Görevlisi
Kaşe, İmza Kaşe, İmza Kaşe, İmza Kaşe, İmza
Tarih Tarih Tarih Tarih

İşletmelere çevre danışmanlık firmaları tarafından hizmet verilmesi durumunda çevre görevlilerinin hazırladığı iç tetkik raporları koordinatör çevre görevlisi tarafından incelenir, değerlendirilir ve imzalanır.

Melih bey formata baktık zaten ancak açıklamada koordinatör çevre görevlisinin imzasından bahsetmiş, ilk sayfa ve son sayfada çevre görevlilerinin de imzası var.Bunu soruyoruz lütfen bizde okuyoruz,sizin cevabınız bize yardımcı olmak için mi yargılamak için mi.yeni başlayan arkadaşlar var henüz hiç iç tetkik hazırlamamış.Sorumuza cevap niteliği taşımıyorsa lütfen cevaplamayın o halde...

Mesajın ekinde iç tetkik tutanağı var.

İlk sayfada çevre görevlisi ve çevre görevlisi olmak üzere iki adet imza kısmı son sayfada işletme yetkilisi iki adet çevre görevlisi ve koordinatör çevre görevlisi olmak üzere 4 imza yeri var.

Yönetmelikte de koordinatör çevre görevlisinin sorumlulukları ve çevre görevlisinin sorumlulukları altında maddelerde iç tetkik hakkında yazılanlar var. Bu satırları okursanız kimin nereye ne imza atacağı bellidir:

(4) Koordinatör çevre görevli;

b) (Değişik:RG-6/5/2014-28992) Çevre görevlilerinin hazırladığı iç tetkik raporlarını incelemek, değerlendirmek ve imzalamakla,
yükümlüdür.

MADDE 10 – (1) Çevre görevlisi;

c) İşletmeye hizmet vermeye başladığı tarihten itibaren otuz gün içinde, takip eden her yılda ise bir defadan az olmamak üzere işletmenin genel durumunu kapsayacak şekilde iç tetkik raporunu hazırlamak, bu raporları işletme sahibine veya yetkilisine sunmak ve sisteme yüklemekle,

yükümlüdür.

denilmektedir.

Yani çevre görevlisi iç tetkik raporunu hazırlar, koordinatör inceler ve imzalar en son işletme sahibine imzalatır. Sonra da sisteme yükler diyor.

Ekli dosyalar

• İÇ TETKÄ°K RAPORU FORMATI.docx
    181.1 KB · Görüntüleme: 144
Melih bey,

Özellikle yeni başlayan arkadaşlar için söylüyorum yönetmelikleri takip edip yorumlamak zor oluyo,ayrıca yönetmeliklerde herşeye cevap bulamıyoruz, il çevre müdürlüğünü veya bakanlığı aradığımız zamanlarda da sorularımıza cevap alamıyoruz bazen, bilmediklerimize çözüm bulmak için burda sorular sormanın ne gibi bir zararı olabilir.
Forumdaki bu sorular ve cevaplarla her gün yeni şeyler öğreniyorum ve öğreniyoruz.

Bu kadar sert davranmamanız gerektiğini düşünüyorum.

Saygılarımla:)

Biraz ters bir adamım ben evet. Ama o kadar da korkmayın yahu. Sadece belli başlı şeylere kızıyorum ve kendimce nedenlerim de var. Tabi sizler de haklısınız ben de bazen ölçüyü kaçırıyorum:) Bundan sonra biraz daha ılımlı yaklaşırım sizlere :D

Melih Bey,
bende sizin gibi danışmanlık yaptığımda hep aynı şeyleri yaptığımız için bize basit sıradan gelen şeyleri niye hala soruyorlar diye kızar ters cevap verirdim. Ancak sektör değişince ben sorularıma cevap arar oldum. Size de hak veriyorum, forumda sordukları sorunun 100 kere cevaplandığını forumu inceleseler bulacaklar ancak incelemek yerine 2 dakika yazayım demek daha kolay geliyor insana.

eeee sizde haklısınız onlarda haklı
KAZAN&KAZAN politikası.:islik:

koordinatör çevre görevlisi kendi firmalarına iç tetkik hazırlarken yanında başka bir çevre görevlisi ile gitmesi gerekir mi?

Arkadaşlar hazırlanmış örnek iç tekik raporu ve aylık faaliyet raporu paylaşabilir misiniz rica etsem? işe yeni başladım ve bu konuda hiçbir tecrübeye sahip değilim :(

Örnek İç Tekik raporu olan var mı?
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Yeni başladım işlere.