Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iç tetkik raporu

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında Rıdvan Kılınç tarafından paylaşıldı.

1. Rıdvan Kılınç

Rıdvan Kılınç CMNet Üyesi

Elimde iç tetkik raporu var ama nasıl doldurulacağı hakkında çok bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. TEŞEKKÜRLER.

2. Cansu KUZEY

Cansu KUZEY CMNet Üyesi

Firmayla ilgili elindeki bütün bilgileri içine aktar.

3. E.Onur Özçiçekçi

E.Onur Özçiçekçi CMNet Üyesi

Ne biliiyorsan yaz. :) İl müdürlüğünden geldiklerinde o iç tetkik raporuna bakarak her bilgiyi verebilecek, her belgeyi verebilecek bir rapor olsun. A-Z'ye bilgileri olsun.

H. Mustafa Pekçetin bunu beğendi.
  4. Rıdvan Kılınç

Rıdvan Kılınç CMNet Üyesi

:) teşekkür ederim .

5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bu iç tetkik formatında bahsi geçen atıklar kısmında nasıl bir bilgi vermemiz gerekiyor? yani aylık değerlendirme de zaten aylık ne kadar atık oluştuğuna dair bilgiler veriliyor. Burada bir önceki tetkikten bugüne yani 1 yılda ne kadar atık oluştuğu bilgisi mi verilmesi gerekiyor.? Eğer öyle ise ilk kez iç tetkik yaparsak nasıl dolduralım? Başka sorum yok :)

6. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Ahmet Bey ben şu şekilde yaptım,
    önceki iç tetkikten bir sonrakine kadar oluşan atık miktarlarını yazdım.
    Yeni hazırlamaya başladığım tesisler için diyelim ki 17.04.2013 tarihinde oluşturmaya başladım. 17.04.2012- 17.04.2013 tarihi arasında oluşanları belirttim.

7. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Cansu Hanım teşekkür ederim bende o şekilde yapayım.

8. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Rica ederim Ahmet Bey,
    Her yiğidin ayrı bir yoğurt yiyişi var. Belki diğer arkadaşlar daha farklı yapıyorlardır.
    Bence önemli olan İç Tetkik raporunun anlaşılır olması.

9. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Sonuçta herkes yoğurt yiyorsa sıkıntı yok :) teşekkürler

10. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

cansu hanım peki ilk kez iç tetkik doldurumu yapmak istersek nasıl yapalım sizce tesis 4 yıldır faaliyette ama iç tetkik raporu hiç düzenlenmemiş

11. Şeyma Huyut Eyigün

Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

iç tetkik raporları senelik düzenlendiğinden yine bir sene öncesinden alabilirsiniz ben öyle yapmıştım

12. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

4 yıldır düzenlenmemişse bence bir an önce başlayınız. Hazırlamaya başlayınca takıldıklarınız olursa burada bizimle paylaşırsanız ben ya da sitedeki diğer üyelerimiz tecrübeleri doğrultusunda yardımcı olacaklardır.

13. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Cansu Hanım peki "1. Tesis Hakkında Genel Bilgiler"kısımında ne gibi bilgiler paylaşıyorsunuz? zaten bütün genel bilgiyi yukarıda paylaştık ne kaldı ki? :)

14. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Ben bazı tesislerim için firmayı tanıttım biraz. Mesela şu yıldan itibaren faaliyete başlayıp günümüze kadar devam etmektedir. Kalite anlayışıyla birlikte çevre ve iş güvenliğine de önem vermektedirler vs. Bazılarına yazmadım bile.

alix bunu beğendi.
  15. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Hmm işin edebiyat kısmı anladım :)
    Cansu Hanım Ortalama bitmiş bir iç tetkik raporu kaç sayfa oluyor?

16. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Ahmet Bey,
    Mevzuat ve giriş sayfasıyla birlikte hemen hemen 20 sayfa tuttu benim hazırladıklarım. Tabi bir de bunun ekleri de var. 60' ı falan buluyor.

17. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Teşekkür ederim, ben ambalaj atıkları yönetmeliği başlığını aşağıdaki gibi yapayım dedim sadece bu yönetmelik 3 sayfa tuttu. :) o yüzden sormak istedim

Ekli Dosyalar:

18. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

ohsas maddesine ne yazacağım iş sağilığı ve güvenliği ile ilgili herhangi birşey yapılmamış henüz onun haricinde aşağıda bütün yönetmelikler yazıyor ben bunları nasıl açıklayacağım örnek varsa yükleyebilirmisiniz

19. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

ben yönetmelik kısımlarını şu şekilde yaptım.
    Excel Tablo oluşturdum. Bütün yönetmelik maddelerini ekteki gibi sıralarsanız ilk önce biraz yorucu oluyor ama bir sonraki sene hazırlarken ya da başka firmaya da hazırlama durumunuz olursa size büyük kolaylık sağlar.

Yasa Yönetmelikler.png

20. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Olmayanları boş bırakınız ya da ''-'' yazınız.

Can Doğan bunu beğendi.
Iç tetkik raporu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yıllık iç tetkik raporu

Sevgili arkadaşlar bununla ilgili arama yaptım ama bulamadım. Bildiğiniz üzere çevre görevlisi olarak çalıştığımız yerde tesis içi yıllık iç tetkik raporu hazırlamamız gerekiyor. Bu rapor nasıl olacak her bir departmanın mevzuatlara göre durumu mu yer alacak yoksa departmanların, tesiste uygulanan çevre yönetimine dair bilincini mi sorgulayacak; yol gösterici bilgiler verirseniz sevinirim.
  2. İç tetkik

Arkadaşlar, iç tetkik soruları hazırladım geliştirebilmem için yorumlarınızı rica ediyorum.
  3. iç tetkik

Arkadaslar cevre İzİn ve lİsanlarda İÇ tetkİk hazirlarken nelere dİkkat edİlİyor bİlgİsİ olan varmi yada Örnek İÇ tetkİk formati olan varmi
  4. Tat firmasi ic tetkik raporu hazirlar mi

merhaba, Tat firmasinda calisan arkadaslar hic ic tetkit raporu hazirlar mi kafami karistirdilar yardim alabilecegm bir site olarak hemen buraya yazdim.
  5. Hastaneler için iç tetkik raporu örneği

Merhaba, Bakanlığın yayınladığı rapor formatını ekteki şekle çevirip daha kullanışlı hale getirdim. Yönetmelikler bazında sorular da ekledim, tabi sorular hastane dikkate alınarak hazırlandığı için diğer sektörler için çok kapsamlı olmayacaktır ancak yol gösterebilir ve kolaylık sağlayabilir. Kolaylıklar dilerim.