Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Içme suyu hattı yapım işi

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında Sinem Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Sinem Yılmaz

Sinem Yılmaz CMNet Üyesi

Arkadaşlar öncelikle merhabalar;

İçme suyu hatlarının yapımı sırasında İller Bankasının mı yoksa DSİ şartnamelerinin geçerliliği mi var?Bununla ilgili olarak elinde tüm şartnamelerin örneği olan varsa ve paylaşabilirseniz çok sevinirim.İyi çalışmalar...

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

3. Sinem Yılmaz

Sinem Yılmaz CMNet Üyesi

Teşekkür ederim Fatih Bey, linkte içme suyu hatları ile ilgili bilgi yok gibi görünüyor. Şartnameler hakkında da söylediğinize katılıyorum. Karışıklık olduğu aşikar :)

4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Yarın unutmazsam harddiskimi yanıma alayım varsa orada vardır yoksa sorarım birkaç kişiye :)

5. Sinem Yılmaz

Sinem Yılmaz CMNet Üyesi

Çok sağolun...sizi de meşgul ediyorum ama benim için önemli bi mevzu :)

Içme suyu hattı yapım işi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. içme ve kullanma suyu arıtımı

Arkadaşlar daha önce grubada sormuştum ama çok istediğim cevapları alamadım :) İçme ve kullanma sualrın arıtımı, kimyasal kullanımı ,RO gibi konularla ilgili nette kaynak aramaktayım, makale , teknik doküman gibi. Okuldayken bu konuları içeren Çevre kimyası kitbamız vardı ama işteyken netten yararlanabilecğim kaynakları arıyorum. Görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.
  2. İçme Suyu Projesi

İçme Suyu Projesi için İller Bankası Şartnamesi'ni nette bulamadım. Elinde olan varsa sevinirim.
  3. Çift su hattı fikri: içme suyu hattı ve temizlik suyu hattı

Arkadaşlar ilerdeki kaynak sağlama, ulaştırma ve arıtma gibi problemlerin çözümü çevre mühendislerinin projeleriyle sağlanabiliyor. Bu konuda bir önerim olacak dikkate alırsanız sevinirim. Bilirsinizki belediyelerin su şebekeleri tek hatlı yani tatlı su klorlanarak hem içme hem de temizlik için kullanmak üzere evlere dağıtılıyor. Farkettiğim kadarıyla bir evde kullanılan suyun büyük bir...
  4. İçme suyu örnek proje

su temini dersinde yaptığım proje. öğrenci arkadaşlara yararlı olabilir diye düşündüm.