• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Içme suyu havalandırma

burak58600

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
iski
İyi geceler arkadaşlar herkese kolay gelsin.
İçme suyu arıtma tesisi projesi için tesisin Hızlı karıştırma ünitesinde pedal sayısını nasıl bulabilirim.
Ünite de ihtiyaç duyulan pedal sayısını nasıl hesaplarım.
Herhangi bir çizelge grafik vs dökümanı olan var mıdır acaba

Pedal alanını buldum. Gücü de buldum (p=mG^2V)
ama kaç pedal kullanacağım bilmiyorum

@Merve Akgül

@Merve Akgül

notlarımı karıştırdım ancak hızlı karıştırma için net bir şey bulamadım. örneğin yavaş karıştırmada bekletme süresi t=30 dk olan bir sistem için üniteyi 10ar dklık 3 kısma ayırıp bir h yüksekliği seçip yüzey alanı için A=V/h m^2 cinsinden bulup çıkan alanı 3e bölüp havuzu eşit bölmelere ayırmış ve güçler ve alan ile devam etmiş.. bu tarz düşünüp çıkarabilirsin belki..

@Merve Akgül

Anladım. Notlarınızın aynısı elimde mevcut. Karıştırdım fakat bende bir yere gelemedim ordan. Şuan için Hızlı karıştırma ünitesi projelendiriyorum. Hocamız direk 7 aldı pedal sayısını o 7nin nerden geldiğini bulup kendi hesabımı yapacaktım fakat ilerleyemedim

tamam o zaman A=2P/ (Cd.p.Vr^3) >>> P:Güç gereksinimi p:su yoğunluğu Vr:pedalların suya nazaran hızları Örneğin A1 alanında 2 pedal varsa A1/2=Her bölmede kullanılan paletlerin alan hesaplamasıdır. burada pedal alanından pedal sayısını çekebilirsin.

@Merve Akgül
Vr : pedalların suya nazaran hızları ..