Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

içme suyunda antimon

Konu, 'İçme Sularının Arıtılması' kısmında Fatma Kadak tarafından paylaşıldı.

1. Fatma Kadak

Fatma Kadak Misafir

içme sularında antimon giderimi için nasıl bir yol izlenmeli neler yapılmalı. yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Kesinlikle ters ozmoz öneriliyor. Bir araştıma için ters ozmozla ağır metal giderimi araştımamda arsenik giderim için çalıştım aynı zamanda ters ozmoz antimony giderimide diğer giderim yöntemlerine göre yüksek olduğu sonuçlarına rastladım.

içme suyunda antimon konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İçme suyunda doğal organik maddelerin giderimi

İçme suyu kaynaklarındaki doğal organik maddelerin zenginleştirilmiş koagülasyon yöntemi ile giderilmesi
  2. İçme Suyunda Ölçümü Yapılan Parametreler

1. Kaliform Bakteriler: Bulaşıcı bağırsak hastalıkları, dışkı ile kirlenmiş sular vasıtasıyla taşınırlar. Enfeksiyonlu kişilerin dışkılarında bulunan patojen, yani hastalık yapan organizmalar arasında bakteriler, virüsler, parazitler, protozoalar ve parazitik kurtlar yer alır. Su kaynaklarının dışkı ile kirlenip kirlenmediğini tayin etmek için aslında kendisi patojen olmayan koliform...
  3. İçme Suyunda Toplam Koliform ve P.Aeruginosa

Arkadaşlar yeni başladığım tesiste kuyudan içme suyu temini yapılıyor. Su sırasıyla; 1. kum filtresi 2. karbon filtresi 3. Yumuşatma 4. Ters Osmoz işlemlerinden geçmekte. İçme suyu analizinde toplam koliform ve p.aeruginosa çıktı. Sizce sıkıntı neden olabilir.
  4. İçme suyunda sertlik

İçme suyu kalite standartlarında sertlik tanımı var mı arkadaşlar ? Ben 5 Fransız sertliği diye hatırlıyorum ama yanılıyor muyum? Şimdi TS 266 baktım göremedim. bu konuda tecrübekli bir arkadaş açıklama yaparsa sevinirim.
  5. Deşarj suyunda yeşillenme

merhaba arkadaşlar, eloksal işlemi yapılan bir alüminyum firmasında kimyasal arıtma ile ilgileniyorum. nedenini bilmediğim deşarj suyunda bir yeşillenme var. nitrit azotu kaynaklı olabilir diye analiz ettirdik ama değer olması gereken değerlerin altında çıktı. acaba yeşillenmenin nedeni ne olabilir? şimdiden teşekkürler