• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İçtetkik, Aylık değerlendirme formatları

Evet onu atlamışım, hiçbir bilgim yok. Konum, yükseklik deyince "rakım" mı acaba dedim ama emin değilim, bir bilen varsa cevap yazarsa seviniriz.

Organize bölge müdürlüklerinde çevre mühendisi olarak çalışan arkadaşlar iç tetkik ve aylık denetimleri nasıl yapıyosunuz. Bakanlığın istemiş olduğu formatlarda çalışmalar yaptınız mı?

İç Tetkik eklerinde, "5.1.9. PCB/PCT kapsamında tedarikçiden temin edilen analiz raporları" diyor. Bunu anlayamadım, yardımcı olabilecek var mı ? Teşekkürler..

@Özgür Taylan Balcı

PCB analizleri
MADDE 10 – (1) Ekipman ve izolasyon sıvıları içindeki PCB içeriğinin ön tespiti yapılır. Ön tespit sonucunun 50 ppm ve üzerinde bulunması durumunda, kantitatif analizler izolasyon sıvılarında TS EN 61619, petrol ürünleri ve atık yağlarda ise TS EN 12766-1, TS EN 12766-2 ve TS EN 12766-3’e göre akredite olmuş veya Bakanlıkça yetkilendirilmiş laboratuvarlarda yapılır.

Ekli dosyalar

• 7 7 PCB YÖNETMELİK RUKİYE DOĞANYİĞİT.ppt
    17.9 MB · Görüntüleme: 147
iç tetkik formun üst kısmını anladıkta alt kısmını nasıl dolduracağız sadece değerlendirme mi yazacaz...

hepsini yani aşağıda rapor olarak değilde yazı olarak deniz yönetmeliği felan demiş benim danışmanı olduğum firmaların denizle alakası yok ki.

@aldemir072
Merhaba,

İç Tetkik Raporu:
-Tesis hakkındaki genel bilgiler kısmında proses kısaca anlatılabilir (Hammadde girişinden ürün çıkışına kadar geçen süre zarfı).
-Yönetmelikler kısmında;

Örneğin:
-Ambalaj atıkları ile ilgili yönetmelikte, neden bu yönetmeliğe dâhil olduğu belirtilmelidir.
-Hangi proseslerden bu yönetmelik kapsamında atıklar çıkmaktadır?
-Yönetmeliğin ilgili maddesi yazılmalıdır.
-Tesis bu maddedeki yükümlülükleri yerine getiriyor mu?
- Yerine getirmiyorsa nedeni nedir?
-Yükümlülüklerin sağlanması için yapılması gerekenler yazılmalıdır.

İşinize yarayabilir.

Alakası olunmayan yönetmeliklerin yanına muaf yazıp kırmızıya boyayınız. Ben o şekilde yaptım.
Listedeki ilgisi olmayan yönetmelikleri çıkarmayınız.

@Melis Kara
İlgili yönetmelikler kapsamında değerlendirilmeli.
Ancak Deniz ile alakalı yönetmelikde bulunsun başlığının altına ilgili yönetmelik hükümlerinde muaftır vb. cümle ile doldurabilirsin.