• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iki farkı adreste faaliyet gösteren firmalar

Öztürk Büşra

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar. döküm faaliyetinde bulunan firmamız döküm yaptığı adres dışında kiraladığı diğer bir adreste kumlama ve boya işlemleri gerçekleştiriyor. aynı firmanın iki adreste faaliyeti var yani. bu durumda izin sürecinde kumlama yapılan adres döküm yapılan adresle bir tutup izin başvuruları ona göre mi yapmalıyım? yoksa kumlama yapılan adres için de ayrı bi izin lisans süreci başlatmalı mıyım? yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Tek firmanın birden fazla şubesi(farklı adresler) olabilir. Senin durumda böyle olduğu için ayrı başvuru yapmalısın.

faaliyetin devamı ama. bi yerde döküm diğer yerde malzemelerin kumlaması yapılıyor. şube olması için aynı işlemin iki adreste yapılıyor olması gerekmez mi?

şimdi şöyle düşün bir taş ocağın var eğer kırma eleme içerisindeyse entegre olarak kabul edilir tek işlem yapılır. Ancak kırma eleme tesisin farklı bir adresteyse taş ocağı ve kırma eleme tesisi için ayrı ayrı çevre izin sürecin olur. Bizim bu durum da tesislerimiz var. Eğer aklına takılıyorsa bunu yazılı olarak firmanın bağlı olduğu il çevreye bir dilekçe yaz görüş sor. Ama farklı bir sonuç çıkacağını sanmıyorum.

@Öztürk Büşra

tesisler birbirine yakın mı?

benim bir tesisimin kırma eleme ile ocak arasında 2 km yol var bu tesisler için ayrı ayrı izin aldım. aradan yol geçmesi mesafe gibi etkenler tesisin entegre durumunu belirler

@Öztürk Büşra

Merhaba,

Bugün yayınlanan yönetmeliği incelemenizi tavsiye ederim, aşağıdaki madde size uyuyor:

MADDE 6 – (2) Birden fazla tesisi olan işletmelerin çevre izni veya çevre izin ve lisansı işlemleri, işletme adına ve işletmede aynı adreste yer alan tüm tesisler değerlendirilerek yürütülür ve sonuçlandırılır.

Bu durumda ayrı adresler için ayrı ayrı başvuru yapılması lazım.

Büşra sen görüş sor karşılıklı olduğunu belirt il çevreler farklı hareket edebilir.